Гілларі Трампа чи Трамп Гілларі – хто кого? Американський журналіст Джош Ковенський та спецкор Громадського Наталя Гуменюк пояснюють найцікавіше з того, що треба знати  про вибори  у США  у першому випуску програми «ГІЛЛАРІТРАМПА».

Дональд Трамп на «Russia Today» вдає з себе «миротворця» і противника війни, Клінтон знову приховує особисте і, за словами суперника, фізично знищує свої мобільні телефони, а ще принижує прихильників опонента.

Цими днями увага американських медіа прикута до «падіння» Клінтон. Вона падає не тільки в рейтингах, але й буквально – Гілларі ледь не зомліла на церемонії пам’яті жертв 11 вересня. Чи втримає вона у своїх руках стільки влади, якщо ледь стоїть на ногах? Власне, про це частково йшла мова на Форумі головнокомандувачів, який став такою собі репетицією перед першими президентськими дебатами, що відбудуться 26 жовтня.

Кандидата від Республіканської партії знову упіймали на брехні. Він кілька разів зазначив, що виступав  проти вторгнення в Ірак. Тоді як колишня Держсекретарка майже третину відведеного часу виправдовувала себе за електронне листування. І Дональд Трамп вкотре на весь світ ледве не зізнався в коханні диктатору Владіміру Путіну.

ВОНА ПАДАЄ, ВІН МОВЧИТЬ

Якщо місяць тому Клінтон спокійно фантазувала про те, які штори повісить у Білому Домі, то тепер їй є про що хвилюватися: останні опитування показують, що відрив між нею і Трампом суттєво скоротився.

«За результатами дослідження голоси розділилися в співвідношенні 40% проти 39% на користь Трампа. Тижнем раніше Клінтон мала суттєву перевагу — 42% до 38%», – повідомляє соціологічна служба «Rasmussen».

Кандидатка в президенти не втрималася на ногах на церемонії пам’яті жертв 11 вересня через запалення легень. Охорона майже несла її під руки до автівки.

На тлі проблем зі здоров’ям у Клінтон демократи повідомили, що у випадку, якщо Клінтон відмовиться від участі в перегонах, вони замінять її Берні Сандерсом — кандидатом у президенти, який вибув із перегонів 12 липня. Кандидатка швидко відреагувала й заявила, що вже 15 вересня відновить участь у передвиборчій гонці.

Та найбільша проблема не у тому, як почувається Гілларі, а в тому, що можлива очільниця США дві доби приховувала стан здоров’я. Власне, в непрозорості приватного життя і полягає критика подружжя Клінтон. І Білл, і Гілларі геть не довіряють ЗМІ після сексуальних скандалів часів президентства Білла Клінтона.

Найважливіше в тому, що Дональд Трамп не коментує ситуацію зі станом її здоров’я. І це не просто мовчання, як про це пише Bloomberg. Кандидат-республіканець  відомий тим, що говорить все, що спадає на думку. Цього ж разу Трамп нібито нарешті почав дослухатися до порад своїх політтехнологів та стратегів та стримуватися, там де варто промовчати. Але продовжувати завдавати удару по слабкому місцю суперниці. Це її недбале електронне листування.

ФОРУМ ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧІВ: ТРАМП + ПУТІН = ?

9 вересня Трамп і Клінтон зустрілися разом на політичній передачі на телеканалі NBC, аби довести свою спроможність управляти Збройними силами США. Однак, натомість їхні відповіді викликали хвилю публікацій у ЗМІ, де їх критикують за нові «провали».

«Відведені для кожного (кандидата — авт.) півгодини зробили цей захід схожим на політичний варіант «бліц-знайомств», і, як у схожих ситуаціях, Дональд Трамп та Гілларі Клінтон мали масу можливостей заплутатися у власних словах», — пише оглядач BBC Ентоні Зукер.

Республіканець вкотре зробив комплімент російському лідеру Владіміру Путіну. Він висловив своє захоплення його 82-відсотковим рейтингом підтримки та заявив, що той краще порається зі своїми обов’язками, аніж чинний президент США Барак Обама.

Він також сказав, що йому було приємно, коли Путін назвав його «геніальним», і додав: «Якщо він добре про мене відкликається, я теж буду говорити про нього гарні речі».

Є лише одна деталь у «романтиці» між двома політиками: російський диктатор каже, що він не називав Трампа геніальним, а тільки «яскравою особистістю».

ТОМУ ЩО ПОСЛІДОВНІ

Коли мова зайшла про війну в Іраку, яка є геть непопулярною у США, обидва кандидати заплутатися.

Гілларі Клінтон пошкодувала, що США воювали в Іраку. Водночас у студії з ветеранами цієї війни, почала перераховувати свої досягнення у підтримці збройних сил.

Трамп, у свою чергу, сказав, кілька разів повторивши з різною інтонацією, що не підтримував введення американських військ в Ірак. Однак, у лютому журналісти Buzfeed опублікували запис, де кандидат на запитання, чи він «за» втручання США в цю війну, Трамп відповів: «Так, думаю, що так».

Позиція кандидатів щодо Іракської війни вагома, адже саме  через неуспішність кампанії, Трамп заграє з популярною темою – ізоляціонізму, тобто потреби США уникати участі в чужих конфліктах. Чи це Сирія, чи  Росія.

to be continued…

Поділитись: