Обама – легітимний, але щоб  це визнати Дональду Трампу знадобилося вісім років. Яблуко від яблуні, або як твіттер-жарти молодшого Трампа виявилися ще більш суперечливими за батькові. Чому Гілларі не вдається подубувати «клінтонізм з людським обличчям». Ексклюзивні інтерв’ю радника американського лідера Барака Обами Девіда Аксельдора, а також найближчого соратника президента Джорджа Буша Карла Роува.

Гілларі Трампа чи Трамп Гілларі – хто кого? Американський журналіст Джош Ковенський та спецкор Громадського Наталя Гуменюк пояснюють найцікавіше з того, що треба знати  про вибори  у США у другому випуску програми «ГІЛЛАРІТРАМПА».

Коли зрада — це перемога

Невдала спроба теракту в Нью-Йорку додає балів кандидату від республіканців.

Загиблих немає, однак від бомби постраждало 29 людей. Дональд Трамп використовує кожну подібну подію, як спробу залякати виборців. Цього разу в країні мігрантів США він перекладає всі біди на мігрантів, яких назвав «раком, що вбиває країну зсередини».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ГІЛЛАРІТРАМП #1. АМЕРИКАНСЬКІ ВИБОРИ — ВОНА ПАДАЄ, ВІН УПАДАЄ ЗА ПУТІНИМ

Ще більше у своїй неполіткоректності відзначився радник і син Дональда Трампа, Дональд Трамп молодший. Той порівняв сирійських біженців з тарілкою отруйних цукерок. У власному твіттері розмістив фото з написом: «Якщо б у вас була тарілка Skittles, а я б сказав, що лише три з низ вас можуть убити. Ви б узяли жменю? Ось такою є проблема сирійських біженців.»

Компанія Skittles одразу ж відхрестилася від молодшого Трампа завявивши: «Skittles – цукерки, біженці – люди». Тоді як автор фото, яким син кандидата проілюстрував свою заяву, виявився біженцем і додав, що світлина використана без погодження і порушує авторські права.

Американські медіа шоковані недолугим порівнянням, бо така риторика дуже близька до розпалювання ворожнечі і порівнює мігрантів з убивцями.

За даними ООН, понад 11 мільйонів сирійців – більше половини населення Сирії – були змушені покинути свої будинки, 6,6 мільйонів є переселенцями у Сирії, решта шукають притулку від війни за межами країни.

Нарешті легітимний!

 

8 років знадобилося Дональду Трампу щоб розібратися, де народився президент США. Барак Обама народився в американському штаті Гаваї. Однак, Трамп 8 років розповсюджував різні конспірологічні теорії буцімто Барак Обама  був народжений за межами США, а отже, є нелегітимним президентом США. Саме на цьому ексцентричний мільйонер здобував політичну популярність. У різноманітних інтерв’ю кандидит від республіканців натякав, що президент США мусульманин і мало не посланець ісламських радикалів.

В 2011 році американський лідер показав своє свідоцтво про народження, однак Трамп не зупинявся.

Цими днями республіканець зібрав пресу, обіцяючи сенсаційну заяву з цього приводу.

Упродовж прес-конференції він рекламував свій новий готель і лише наприкінці сказав, що «Обама народився в США. Крапка». Водночас відповідальність за розповсюдження конспірологічних теорій він поклав на Гілларі Клінтон.

Антисистемник і лайноцвіт

41— президент  США Джордж Буш Старший голосуватиме за кандидатку від демократів Гілларі Клінтон, хоча сам є республіканцем і у 1992 році програв вибори її чоловікові Біллу Клінтону. Про це написало видання Polico.

Водночас це знову ж таки на користь Трампу, бо той видає себе за людину, яка протистоїть системі. Буш старший – фігура з еліти. Тож його відмова підтримувати республіканця тому лише на користь.

Багатьом американцям не подобається, що в політиці так багато спадковості: при владі довго були представники родини Кеннеді, потім два Буша, а тепер шанс отримати ще одного представника родини Клінтон.

Громадське мало змогу поспілкуватися з архітектором американського істеблішменту, людиною, яку не дуже сьогодні люблять – Карлом Роувом. Він був старшим радником Президента США Джорджа Буша-молодшого та заступником голови адміністрації президента США. Буш сам називає Роува лайноцвітом – квіткою з гівна. Річ у тім, що у штаті Техас є така рослина, анлійською «turd blossom». Оскільки Роув та Буш обидва з Техасу, а Роув одіозна особисість,  Буш так жартома, але з любов’ю називав свого соратника. 

В нашому інтерв’ю Роув пояснив, чому відмовляється публічно підтримати Трампа:

«Він поїхав до Далласу, штат Техас, і провів 20 хвилин на сцені, грубо обзиваючи мене придурком та ідіотом. І якщо він думає, що я придурок та ідіот, я впевнений, що його вже не на стільки і турбує моя підтримка.

Чи погоджуєтеся з критикою, що Трамп по суті опустив риторику передвиборчої кампанії на стільки, що це стало загрожувати демократії?

Ні»

Карл Роув, Старший радник Президента США Джорджа Буша-молодшого (2000–2007); Заступник Голови Адміністрації Президента США Джорджа Буша-молодшого (2004–2007)

Клінтонізм з людським обличчям

«Американці не будуть ховатися. Ми переможемо. Ми захистимо країну і переможемо зло та збочену ідеологію терористів. Я – єдиний кандидат, який ухвалював жорсткі рішення щодо того, як позбутися терористів на полі бою», – це слова демократки Гілларі Клінтон після останнього теракту в Нью-Йорку. Гілларі Клінтон таки намагається в дечому використати стратегію суперника – залякувати «Ісламською державою». Однак їй це не допомагає, а рейтинги не ростуть.

Поки ж Клінтон взялася за активну кампанію у штаті Пенсильванія. Так і видання The New York Times зазначило, що  саме від рішення тамтешніх виборців залежатиме, хто стане президентом США.

Виборча система США побудована таким чином, що важливо, хто голосуватиме у штатах, де найбільше людей, котрі сумніваються.

Проблема Гілларі Клінтон у тому, що вона досі не запропонувала виборцям щось позитивне і зрозуміле.  Для пересічних американців Клінтон надто штучна, мало не робот і побудувати «клінтонізм з людським обличчям» їй не вдається, навіть, коли вона приходить на ефіри комедійних телепрограм.

Чому Гілларі не вдається? Про це Громадське запитало надзвичайну людину, яка зробила президентом Барака Обаму – головного стратега президента США з 2009 по 2011 роки Девіда Аксельрода, котрий дуже критикує кампанію демократки, хоча сам працював саме на цю партію. Особливість інтерв’ю в тому, що в Аксельрода є ексклюзивний контракт на інтерв’ю на телебачення тільки для CNN. З нами він поспілкувався тільки тому, що був за межами США в Україні.

«Моє ставлення до Дональда Трампа ще більш критичне. Коли я критикую кампанію Клінтон, – це привертає більше уваги. Я критикував Клінтон за те, що вона не одразу повідомила про те, що захворіла на запалення легень. Такий підхід – велика помилка. Вона має бути прискіпливою до таких речей протягом наступних 60 днів, аби не давати жодних підстав людям, які вважають, що їй бракує відвертості та прозорості. Саме в цьому я був критичним. Дональд Трамп не отримує значної вигоди з цього. Він чи не найбільш прямий у своїх заявах, але найменш прозорий кандидат за останній час. Він не дуже відвертий, коли мова заходить про його особисті данні. Гадаю, це річ, на якій вона наразі має сфокусуватися», – сказав Громадському радник Обами.

Девід Аксельрод  – Директор, Інститут політики, Університет Чикаго; Головний стратег та Старший радник президента США Барака Обами (2009-2011)

Тим часом американські журналісти-розслідувальники скаржаться, що преса надає значно більше уваги розлученню Бреда Піта та Анджеліни Джолі в той самий час, коли з’ясувалос, що Дональд Трамп витратив чверть мільйона доларів з благодійного фонду на свою кампанію.

Наступного тижня ГІЛЛАРІТРАМПА слідкуватиме за першими офіційними президентськими дебатами між Гілларі Клінтон та Дональдом Трампом, які відбдуться 26 вересня.

Поділитись: