Олігарх по-американськи, битва компроматів між  демократкою Клінтон та республіканцем Трампом, чому «противсіхи» проти Гілларі, що означають дебати кандидатів у віце-президенти США, на яких про Україну згадали вже на 9-ій хвилині, а також чому популізм в США – це обіцяти зменшення пенсій і зарплат бюджетникам.

Гілларі Трампа чи Трамп Гілларі – хто кого? Американський журналіст Джош Ковенський та спецкор Громадського Наталя Гуменюк пояснюють найцікавіше з того, що треба знати  про президентські вибори  у США  у четвертому випуску програми «ГІЛЛАРІТРАМПА»

 

«Батон» проти «майонезу»

«Батон проти майонезу» – так американський сатирик Стівен Колберт назвав дебати між кандидатами у віце-президенти. Від демократичної партії це сенатор Тім Кейн, від республіканців – губернатор штату Індіана Майкл Пенс.

«Батон» в Америці – образливий вислів, який стосується білих американців. Річ у тім, що обидва кандидати мало відомі і не дуже переконливі. За опитуваннями, 40% взагалі не знають, хто балотується в віце-президенти.

А це – друга людини в країні, яка автоматично очолює США, якщо з президентом щось трапляється. І Кейн, і Пенс схожі на звичайних хлопців, яких можна зустріти в супермаркеті. Обидва політики  консервативні і помірковані.

Під час цих дебатів соратник Гілларі хотів нагадати, що Трамп ображає людей, повторив усі його лайки. Тоді як Майкл Пенс не захищав Трампа, а захищав Америку. Є розуміння, що губернатор Індіани розраховує на довгу політичну кар’єру в Республіканській партії і торує собі шлях до наступної президентської гонки у 2020.

Тім Кейн взявся за найболючіше для команди Трампа – підняв питання про те, що не показує відшкодування ПДВ. Стратегія республіканців – за всіх обставин звинувачувати  екс-Держсекретарку Клінтон в провалах у зовнішній політиці: «Це час, коли нашу націю випробовують, коли ми втратили свої позиції в світі, у світовій економіці. Кампанія Гілларі Клінтон та Тіма Кейна сповнена образ. Доказом благонадійності Трампа є те, що він створював свій бізнес у різні часи – як легкі так і не дуже. Він показав надзвичайну ділову спритність, дав робочі місця десяткам тисяч людей в цій країні», – сказав Кейн.

Україна з 9-ї хвилини і залицяння Трампа до поляків

Про Україну на цих дебатах згадали на самому початку, на 9-ій хвилині. Демократи за першої нагоди намагаються пояснити, що Трамп мало не ставленик російського президента Путіна: «Дональд Трамп знову і знову вихваляв Владіміра Путіна. Зрозуміло, що він має ділові відносини з російськими олігархами, які мають тісні зв’язки з Путіним. Керівники штабу Трампа мали б бути звільнені ще місяць тому саме через ці зв’язки з пропутінськими олігархами. Губернатор Майкл Пенс сказав, що Путін значно кращий лідер, аніж Обама. Путін закопує в землю економіку, він проти ЛГБТ-спільноти. Якщо ви не бачите різниці між диктаторством та лідерством, то вам треба повернулись до п’ятого класу».

ДИВІТЬСЯ УСІ ВИПУСКИ «ГІЛЛАРІТРАМПА»

Суперник-республіканець заперечував: «Америка значно сильніша від Росії. Наша економіка у 16 разів більша від російської, політична система краща від корумпованої російської. Ми з Дональдом Трампом спостерігали як маленький брехливий лідер посилював свої позиції на світовій арені та був значно сильнішим від нинішньої адміністрації у Сирії, Ірані та Україні. Таким чином я зараз не хвалю Путіна».

Республіканці позиціонують Обаму як  дуже слабкого лідера в світовій гонці. Водночас Дональд Трамп змінює стратегію і почав загравати з східними європейцями. Багато з них традиційно голосували  за республіканців. Трамп поїхав у Чикаго на Польсько-Американський конгрес, щоб запевнити, що східноєвропейцям не треба боятися його путінофільства і пообіцяв їм робочі місця.

Порно поради від Трампа

Трамп наполягає, що має найдосконаліший темперамент, але не може стриматися, щоб і далі загрузати в гучному скандалі, пов’язаному з «Міс Всесвіту 1996» Алісією Мачадо. Коли та набрала ваги Трамп назвав її «пані порося» та публічно принижував. У твітері Трамп порадив американському народові дивитися порно, в якому знімалась ця дівчина, а ще звинуватив Гілларі Клінтон в тому, що вона використала схему, аби дівчина отримала американське громадянство.

Крім того Трамп назвав слабаками ветеранів, яким потрібна психологічна допомога після війни: «Говорячи про проблеми з психічним здоров’ям у людей, які повертаються з війни, і які бачать певні речі, які люди в цій кімнаті переживають щодня… Якщо ви сильні, то можете з цим впоратися, але багато хто просто не в силах».

Битва компроматів i oлігарх по-американськи

Видання The New York Times отрималo податкові декларації Дональда Трампа і своєму розслідуванні довело, що 20 років той використовував дірки в американському законодавстві, щоб не платити податки.

У США бізнесмени можуть отримати пільги, якщо  вони збанкрутували. Це ніби допомога бізнесменам, які потрапили у скрутне становище.  Кандидат у республіканці користувався цим два десятиліття.   Колишній мер Нью-Йорка Руді Джуліані  назвав за це Трампа генієм.

Податки в американській політиці – питання №1. Вся ідея республіканців – зменшення податків. Якщо ти виступаєш за збільшення податків, ти мало не комуніст і ненавидиш Америку.  На відміну від України, американський популізм   – це менше грошей бюджетникам і приватизація держпідприємств, шкіл, лікарень і навіть армій.  

«Американський олігарх» – так свою статтю назвало видання The New Yorker, говорячи про Дональда Трампа і даючи чітке визначення «олігарх – це людина заможна, яка використовує політику щоб захищати інтереси індустрії надмірного багатства»

«Противсіхи» проти Гілларі

З’явився аудіозапис, де колишня держсекретарка називає прибічників Берні Сандерса – її соратника по Демократичній партії, який також балотувався на посаду кандидата в президенти США, – людьми які «живуть в підвалах своїх батьків». Таким чином вона образила найбільш прогресивну молодь. У США сказати, що хтось живе в підвалі своїх батьків сказати, що це люди, які не працюють, живуть за рахунок батьків.

Ризик для  Гілларі не тому,  що Трамп має шалену підтримку.  Найгірше для демократки, якщо від неї відвернуться ті, хто вважають Клінтон представницею еліти, і будуть закликати голосувати проти всіх.

Додав проблем Гілларі її чоловік – колишній президент США Білл Клінтон. Він назвав найбільшу реформу Барака Обами – медичну, – безглуздою. Таким чином чоловік Клінтон  розкритикував уряд своєї дружини.

«Obamacare» – з англійської «турбота від Обами» полягає в тому, що медичне страхування отримало все населення країни. Доти, медичну допомогу отримували лише ті, хто мав страховий поліс, який був настільки дорогим, що за нього платили лише роботодавці. Тепер страхові поліси для менш заможних сплачує держава.  

Увага американців прикута до нових дебатів між кандидатами в президенти відбудуться 9 жовтня і будуть присвячені расовому питанню, яке набрало особливої ваги через критику Трампа у напрямку етнічних меншин, а також сприйняття частини прихильників республіканця, як расистів.

Поділитись: