Трамп-ТБ та Дональд Берлускональд: як італійський екс-прем'єр надихає американського кандидата? Чи справді команда Трампа готується до поразки? Та яким чином кінь Владіміра Путіна стосується американських виборів? 

Поки Наталя Гуменюк у США шукає прибічників обох кандидатів, американський журналіст Джош Ковенський та ведуча Громадського Ольга Токарюк пояснюють найцікавіше з того, що треба знати про президентські вибори у США в сьомому випуску програми «ГІЛЛАРІТРАМПА».

 

Дональд Берлускональд

Американські медіа повідомляють, що Дональд Трамп у випадку поразки на президентських виборах збирається підсолодити її гіркоту запуском власного телеканалу. Ідея в тому, що прибічники політики Трампа, яких він здобув у ході передвиборчої кампанії, стануть аудиторією нового телеканалу. 

У цьому задумі є дещо спільне з тактикою іншого засмаглого політика і медіа-магната – екс-прем’єра Італії Сільвіо Берлусконі. Цю подібність між двома впливовими багатіями помітила британська газета The Guardian. Запуск телеканалу на підтримку політичних амбіцій – не єдине, що об’єднує Берлусконі і Трампа. Маєтки, приватні літаки, розкішні вечірки, а також жінки і секс-скандали – ці двоє справді виглядають клонами. 

Як і Берлусконі, Трамп полюбляє історичну драму. Тому він обрав містечко Геттисберг для своєї вирішальної промови про те, що збирається робити у перші 100 днів можливого президентства. Геттисберг відомий тим, що саме в цьому місті відбулася вирішальна битва громадянської війни у США. Тож і Трамп говорив переважно про справи військові.

«Ми перебудуємо наші збройні сили, передамо їм ті гроші, які в них забрали через скорочення бюджетних витрат. Ми також збільшимо інвестиції в армію. Нам потрібні нові збройні сили терміново, вже. Ми не хочемо задіювати їх, але миру досягають силою. Нам потрібна сильна армія. Зараз вона в жахливому стані».

ДИВІТЬСЯ ВСІ ВИПУСТИ «ГІЛЛАРІТРАМПА»

Трамп не здасться без бою

До виборів менше двох тижнів, а соратники Трампа вже готуються до його поразки. Глава його кампанії Келліенн Конуей визнала, що навряд чи Трамп переможе. Про це ж сказав в ефірі телеканалу Fox News головний радник екс-президента Джорджа Буша-молодшого. 

«Йому доведеться не лише перемогти у двох штатах, де він має лише малу перевагу або відстає, а й також у тих, де він відстає суттєво, більше, ніж у середньому по країні. Я не уявляю, як це може статися. — Не уявляєте? — Ні, не уявляю. Може, він і зміг би, але залишилося лише два тижні, і з тією кампанією, яку він провадить, йому доведеться схилити на свій бік кожного десятого виборця».

Сам Трамп заявляє, що у випадку поразки результати виборів не визнає. Знайти його прибічників у Сполучених Штатах виявилося не так уже й просто, принаймні в місті Нью-Гейвен, де розташовано знаменитий Єльський університет. Спецкор Громадського Наталя Гуменюк довго шукала там прихильника республіканців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Все дозволено», або Достоєвський як символ останніх американських виборів​ 

Хоч останні дебати у США вже відбулися, словесний поєдинок між Трампом і Гілларі триває. На благодійному прийомі фундації Al Smith кандидати у президенти змагалися в дотепності. Трамп проявив дива самокритики, пожартувавши над скандалом із плагіатом своєї дружини:

«Президент сказав мені перестати скаржитися. Але я мушу заявити — медіа сьогодні зангажовані, як ніколи. Хочете доказ? Виступає Мішель Обама і її промова всім подобається. Вона фантастична. Всі вважають її чудовою. Моя дружина, Меланія, виступає з точнісінько такою ж промовою — і всі її критикують! Я не розумію, я просто не розумію».

Гілларі Клінтон своєю промовою намагалася довести – те, що її всі вважають нудною, не відповідає дійсності: 

«Дональд був дуже занепокоєний станом мого здоров'я. Він прислав за мною екіпаж сьогодні. Насправді то був кінь. Моє серцебиття — 72 удари за хвилину. Серце Трампа «б'ється швидше чи повільніше за всіх, — як звучатиме краще». Але Дональд насправді здоровий як кінь, знаєте, той, на якому їздить Путін».

Газета Нью-Йорк Таймс зібрала в одну купу весь той бруд, яким Трамп за час кампанії поливав своїх опонентів у Tвіттері. Майже 300 людей, місць чи речей, яких Дональд образив в одній тільки соцмережі – і цей перелік постійно поповнюється. Одним з останніх був президент Барак Обама. Але той у боргу не залишився. Він процитував твіт Трампа і відповів:

«Президент Обама увійде в історію як чи не найгірший президент Сполучених Штатів». Що ж, Дональде Трампе, я принаймні ввійду в історію як президент».

 Гвинтівка – це свято

Демократичний кандидат в сенатори від штату Міссурі Джейсон Кендер сподівається перемогти на виборах завдяки своїй гвинтівці. Він записує свої ролики зі зброєю, завдяки якій повернувся живим з війни в Афганістані. Згідно з опитуваннями, Кендер випереджає свого конкурента-республіканця Роя Бланта. 

Передвиборча гонка до Сенату в Міссурі – одна з найзапекліших. Тепер, коли ім'я майбутнього президента вже можна прогнозувати з достатньою впевненістю, саме вибори до Сенату опиняються в центрі уваги. Зараз Сенат контролюють республіканці, але через непопулярність Дональда Трампа вони ризикують втратити свою перевагу.

Цьогоріч ці перегони ще важливіші, ніж зазвичай. Консервативний суддя Верховного суду Антонін Скалія помер у лютому. Згідно з конституцією, президент призначає суддів Верховного суду, але Сенат має ратифікувати його вибір. Оскільки республіканські сенатори відмовились підтримувати вибір Обами, то баланс сил у Верховному суді тепер в руках наступного президента.

Деякі республіканці вважають контроль над Верховним Судом настільки важливим, що лише з цієї причини вони готові голосувати за Трампа. Але загалом, у кожного свої мотиви – кого підтримувати на цих виборах.  

 

/Громадське висловлює подяку MediaHub за допомогу в організації зйомки

Поділитись: