Гіркін визнав, що він полковник ФСБ – однак інтерв’ю відцензурували (огляд преси)

default/Гіркін визнав, що він полковник ФСБ – однак інтерв’ю відцензурували (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Економічні проблеми України назрівали давно – пише видання Economist, ще з 1990-х років, коли внаслідок недосконалого механізму приватизації державних об’єктів з’явився олігархічний клас, який висотує соки з держави. Соціальна нерівність та нерівномірний розподіл багатства в Україні більші, ніж у будь-якій іншій країні світу – це дані банку «Credit Suisse». Втручання Росії ще більше підриває українську економіку. Військовий конфлікт на Донбасі, який забезпечував 16% ВВП України, зруйнував інфраструктуру і вже призвів до падіння промислового виробництва на 85% на Луганщині і на 60% на Донеччині. Спровокована Росією криза також відвернула інвесторів, які не хочуть вкладати гроші в країну, де триває війна.

Російська служба BBC публікує матеріал про відцензуроване інтерв’ю екс-командира бойовиків так званої ДНР Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, яке вийшло друком напередодні на сайті агенції «Россия сегодня». Автор, сумнозвісний журналіст Олександр Чаленко, розповів, що інтерв’ю редагували двічі – спершу прес-служба Гіркіна, а потім інформагенція. Зокрема, з матеріалу вирізали зізнання Гіркіна, що він є полковником ФСБ, а також заяви про те, що групи бойовиків-сепаратистів на сході України воюють між собою, а в їх лавах панує анархія та хаос.

Газова угода Путіна з Туреччиною – це поразка Росії, пише колумніст Леонід Бершидський на сайті Bloomberg View. «Угода з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом, який розділяє методи управління та консервативні погляди Путіна, це спосіб сказати Європі та США, що їх спроби ізолювати Росію марні», пише автор. Однак великих вигод Росії ця домовленість не несе: Туреччина вже домоглася від «Газпрому» 6% знижки на ціну на газ, а це коштуватиме Росії 700 мільйонів доларів на рік. Як зазначає аналітик Міхаїл Корчемкін, котрого цитує автор, проект «Південний потік» мав на меті позбутися транзитної країни-«паразита» – України. Однак тепер нею може стати Туреччина.

Газова війна між Росією та ЄС розгоряється знову – пише італійська газета Repubblica, підсумовуючи рішення російського уряду відмовитися від проекту газогону «Південний потік». Москва ображена на ЄС, що той блокував просування проекту. Однак насправді Росія може блефувати, вважає журналіст: «Путін може просто погрожувати Євросоюзу, щоби змусити його змінити своє ставлення до проекту, особливо з огляду на те, що «Газпром» забезпечує Європу третиною необхідного їй газу».