УКРАЇНА

Глава ДФС Насіров є підданим Великої Британії — САП

6 березня, 2017 20:16
УКРАЇНА/Глава ДФС Насіров є підданим Великої Британії — САП
Зберегти
Вигляд
Прокурор САП повідомив, що відсторонений глава ДФС Насіров має громадянство Великої Британії

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомив, що відсторонений глава ДФС Роман Насіров є підданим Великої Британії. 

Про це повідомляє кореспондент Громадського з зали суду, де Насірову обирають запобіжний захід.  

Також відповідний документ оприлюднив депутат від «Самопомочі» Андрій Журжій.

Більше того, за словами прокурора Симківа, також Насіров є громадянином Угорщини. 

Відповідну офіційну відповідь від посольства Британії та фотокопію угорського паспорта Насірова прокурори отримали кілька годин тому.

Ці матеріали, на думку сторони обвинувачення, мають бути враховані під час обрання запобіжного заходу. 

Адвокати, в свою чергу просять не долучати передані документи до справи.

За їх словами, на фотокопії паспорта не співпадає підпис, неправильно вказано місце народження Насірова. Також, за словами адвокатів, відповідь з Британії щодо Британського громадянства Насірова не є дійсною.

«Цей запит датований 4 березня. Це субота. Ніхто не видає офіційні запити по суботам. По-друге: відповідь не від посольства, а від якогось Патріка. Хто такий цей «Патрік» і чому він знає українську мову?», — сказав адвокат.

Нагадаємо, що ввечері 5 березня в Києві під Солом’янським судом влаштували акцію протесту, учасники якої вимагали обрати запобіжний захід голові ДФС Роману Насірову.

Згодом адвокати заявили, що Насіров залишатиметься в приміщенні суду до ранку, поки не продовжиться засідання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Раніше, 5 березня, адвокати голови ДФС Насірова заявили про відвід судді. Згодом прес-секретарка Солом’янського районного суду Києва Яна Квітченко повідомила, що продовження розгляду справи Насірова відбудеться 6 березня, тому що в неділю немає другого чергового слідчого судді, який би міг розглянути питання про відвід судді за клопотанням адвокатів Насірова, 72-годинний термін затримання якого спливає сьогодні пізно ввечері. 

Як сказав Громадському суддя Олександр Бобровник, 5 березня нема чергового слідчого судді, тому засідання у справі Насірова вже не буде. У той же час, джерела в САП повідомили Громадському, що затягується обрання судді для вирішення питання відводу.

Нагадаємо, що 2 березня детективи НАБУ обшукали офіс Держфіскальної служби та вручили підозру главі ДФС Роману Насірову.

Це відбувалося в рамках розслідування кримінального провадження, пов’язаного з неправомірними, на думку слідства, рішеннями голови ДФС Романа Насірова про розстрочення податкових боргів підприємствам колишнього народного депутата Олександра Онищенка.

Як повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, за даними слідства, Насіров завдав збитків бюджету на 2 млрд гривень.

Кабмін відсторонив Насірова від посади на період слідства.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини