Політика

Глава МВС Польщі звинуватив опозицію у спробі захоплення влади

17 грудня, 2016 15:59
Політика/Глава МВС Польщі звинуватив опозицію у спробі захоплення влади
Зберегти
Вигляд
У спробі захоплення влади глава МВС Польщі Маріуш Блащак звинуватив представників найсильнішої опозиційної партії в Сеймі «Громадянська платформа».

Дії опозиції у польському Сеймі в ніч на 17 грудня можна розцінювати як спробу захоплення влади.

Про це заявив глава МВС Польщі Маріуш Блащак, передає RMF24.

«Це була спроба другої «нічної зміни» (коли вночі 5 червня 1992 року було усунуто від влади уряд Яна Ольшевського – ред.). Так як у 1992 році була спроба захоплення влади – тоді успішна – тими, хто не зміг змиритися з результатом виборів, так і я оцінюю вчорашні події – як спробу незаконного захоплення влади», - заявив Блащак.

За його словами, у спробі захоплення влади винні представники найсильнішої опозиційної партії в Сеймі «Громадянська платформа».

У свою чергу лідер «Громадянської платформи» Гжегож Схетина назвав події минулої ночі грубим порушенням правлячою більшістю парламентської демократії, передає «Радіо Польша».

Нагадаємо, напередодні опозиція на знак протесту проти обмеження роботи журналістів у Сеймі заблокувала парламентську трибуну. Тим самим Сейм не зміг продовжувати подальшу роботу, хоча на засіданні очікувалося ухвалення бюджету на 2017 рік.

Пізніше спікер Сейму переніс засідання до іншого приміщення, де депутати ухвалили кілька законів, в тому числі і бюджет. Голосування відбувалося шляхом підняття рук. Опозиція наполягає на незаконності цього голосування, оскільки для його початку не було кворуму і вимагає скликати засідання на 20 грудня.

Крім того в ніч на 17 грудня після того як правляча партія ухвалила бюджет на наступний рік, учасники акції протесту у Варшаві заблокували всі виходи з будівлі польського Сейму. Однак поліція їх відтіснила, і депутати правлячої партії змогли залишити Сейм.

Пов`язані новини