Глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що вони чекають від України «конкретних змістовних кроків в історичних питаннях».

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що вони чекають від України «конкретних змістовних кроків в історичних питаннях».

Про це повідомляє Польське радіо.

«Заява МЗС України про те, що серед українців немає антипольських настроїв, дуже нас тішить, але в історичних питаннях ми чекаємо конкретних змістовних кроків», – сказав він, перебуваючи з візитом у Львові.

Ващиковський заявив, що попри «приязне суспільство», вони помічають «різного роду інциденти, окремих осіб, які поводяться не дуже приязно».

«Польща вже дуже давно запропонувала різні канали співпраці… Чекаємо лише на відповідь, на бажання співпраці української сторони. Якщо (...) крім декларацій, крім заяв МЗС будуть також конкретні кроки співпраці з Польщею, то ми, звісно, будемо відкритими», — сказав польський посадовець.

Раніше Ващиковський заявив, що країна планує не пускати українців з «антипольськими поглядами». Зокрема, людям, які демонстративно носять мундири СС «Галичина».

Ващиковський мав на увазі людей, які, на його думку, погано впливають на двосторонні відносини між країнами. 

На заяву Ващиковського в Україні відреагував голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Він написав, що «таким чином хочуть карати відповідальних осіб України за вимогу до польської сторони дотримуватися українського законодавства», і додав: «Здається, на цей раз Польща хоче піти навіть далі Росії».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: