За словами Григорія Шведова, погрози Даудова – типовий приклад реакції влади Чечні на професійну діяльність журналістів.

Спікер парламенту Чеченської республіки Магомед Даудов опублікував погрози на адресу головного редактора видання «Кавказский узел» Григорія Шведова.

Відповідний текст з’явився в Instagram Даудова, який є одним з найближчих до президента Чечні Рамзана Кадирова чеченських політиків.

У свою чергу, головний редактор одного з ключових видань, що пише про Кавказ, у своєму коментарі сказав, що погрози Даудова «вирвати зуби» і «вкоротити язика» – типовий приклад реакції влади Чечні на професійну діяльність журналістів.

«Я думаю, що це висловлювання не пов'язане з конкретною публікацією, а, скоріше, за сукупністю ряду матеріалів, які пишуть журналісти нашого видання з приводу Чечні. Не знаю, наскільки уважно сам Даудов читає «Кавказский узел». Якби він уважно читав, то знав би, що й по інших регіонах публікуються критичні матеріали. Однак керівництво сусідніх республік і країн не принижує себе подібними погрозами», – сказав Шведов.

Відповідаючи на питання, чи має намір «Кавказский узел» щось зробити в юридичному плані, він розказав, що наразі юристи аналізують публікацію Даудова на наявність у ній порушень закону згідно зі 144 статтею Кримінального Кодексу, пов'язаною з перешкоджанням професійній діяльності журналіста.

«Чи треба подавати заяву до правоохоронних органів, ми поки не вирішили, хоча ясно, що така заява свідомо приречена опинитися «під сукном». Малоймовірно, щоб було проведено адекватне розслідування», – підсумував головний редактор видання «Кавказский узел».

Поділитись: