Міністри закордонних справ держав Великої Сімки заявили про готовність розширити санкції щодо Росії.

Міністри закордонних справ держав Великої Сімки заявили про готовність розширити санкції щодо Росії.

Про це йдеться в спільному комюніке міністрів, опублікованому проти ночі 24 квітня. Подальші обмежувальні заходи можуть запровадити, якщо цього вимагатимуть дії російської сторони.

Як наголосили представники G7, термін дії санкцій за порушення територіальної цілісності України «нерозривно пов'язаний» з «повним і незворотнім» виконанням Росією Мінських угод.

Глави МЗС країн G7 також виступили з критикою Росії за її «втручання в демократичні системи».

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що «тих, хто має намір підірвати демократію, очікують наслідки».

Водночас виконуювач обов'язків держсекретаря США Джон Салліван заявив, що «Велика Сімка» продовжить шукати можливості для діалогу з російською стороною. На його думку, Москва повинна бути «конструктивним партнером».

Наявну поведінку російської сторони він назвав «неприйнятною». Салліван зокрема згадав отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля у британському Солсбері, а також діяльність Росії на сході України, у Грузії і Молдові.

У комюніке також наголошують:

«Ми закликаємо Росію виконати свої зобов'язання за Конвенцією  про хімічну зброю, а також її обов'язки постійного члена РБ ООН у підтримці міжнародного миру і безпеки».

 

Поділитись: