Політика

Глави МЗС «Нормандської четвірки» не домовилася з низки питань – Клімкін

Політика/Глави МЗС «Нормандської четвірки» не домовилася з низки питань – Клімкін
Зберегти
Вигляд

Під час зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн «нормандської четвірки» не вдалося домовитися з низки питань.

Про це після зустрічі розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Інтерфакс-Україна.

«Я оцінюю цю зустріч як дуже важку, це традиційно. Нам вдалося домовитися з низки питань, а з інших питань ми будемо продовжувати дискусію», – сказав він.

Однак, як відзначив міністр, сторони висловили готовність обговорювати введення миротворців.

«Я чітко окреслив логіку такої місії. Це повинна бути місія підтримки мінських домовленостей. Я чітко окреслив ті сфери, де місія могла б і повинна бути корисна. І ми продовжимо дискусію», – повідомив Клімкін.

У спільній заяві міністрів закордонних справ «Нормандської четвірки», сторони закликали представників «контактної групи» узгодити графік відведення від лінії розмежування озброєнь калібру менше 100 мм і танків.

«Ми закликаємо до відведення мінометів і важких озброєнь калібром менше 100 мм, а також усіх типів танків. Ми закликаємо тристоронню контактну групу в координації зі спеціальною моніторинговою місією (СММ) ОБСЄ узгодити відповідний графік», – йдеться у документі, опубліковано прес-службою МЗС Німеччини.

Учасники також підтримують постійний моніторинг ситуації, а також зусиль спостерігачів у напруженій ситуації в Широкиному та в районі донецького аеропорту.

Переговори проходили у Берліні з вечора 13 березня та тривали близько 5 годин.

Пов`язані новини