Учасниці Ходи гідності до Дня Незалежності України, 24 серпня 2019-го
Фото:

Анастасія Власова/Громадське

«Цей захід у європейському стилі покликаний покласти початок нової традиції вшанування всіх, ким пишається Україна». Так святкування Дня Незалежності у новому форматі — без військового параду — пояснив напередодні глава Офісу президента Андрій Богдан. Замість параду цього року центром Києва пройшла Хода Гідності, режисером якої виступив кліпмейкер Алан Бадоєв. Водночас ті, хто не підтримав таку ідею, прийшли на неофіційне святкування — Марш захисників.

Хода гідності до Дня Незалежності України, 24 серпня 2019-го
Фото:

Анастасія Власова/Громадське

У Ході Гідності від Майдану до Європейської площі пройшли відомі українські медики, вчителі, спортсмени, дипломати. Головною частиною став гімн України, який виконали Дарина Красновецька у супроводі Національного оркестру України, композитор Мирослав Скорик, артистки Alina Pash і Тіна Кароль та оперні вокалісти. Музику до однієї з частин урочистої події спродюсував саунд-продюсер гурту ONUKA Євген Філатов, також відомий як The Maneken.

П'ятий президент України Петро Порошенко не був присутній у ложі для президентів під час офіційної частини святкування Дня незалежності на Майдані. Таким чином, не було тільки його та Віктора Януковича. У команді Порошенка Громадському пояснили, що відсутність експрезидента на Хрещатику — це реакція на скасування параду.

Під час прийому президентів біля Маріїнського палацу вже після Ходи гідності Порошенко приєднався до Володимира Зеленського, Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка.

Зеленський виступив із 15-хвилинною промовою до Дня незалежності. Також під час виступу президент оголосив 29 серпня Днем пам’яті захисників України.

Марш захисників України почався близько 11:30 у парку біля університету Шевченка. Люди на шляху вітали ветеранів війни та військових.

Марш захисників України, 24 серпня 2019-го
Фото:

Анастасія Власова/Громадське

У голові колони йшли вдови та матері загиблих на Донбасі. Учасників маршу вітали вигуками «Дякуємо!» та «Героям слава!» та ставали перед ними на коліна.

За словами організаторів, у Марші взяли участь близько 15 тисяч людей.

Поділитись: