Голландський журналіст Харальд Дорнбос за 40 годин і 750 євро придбав фальшивий сирійський паспорт з фотографією прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте (у документі ім'я було змінено на «Малек Рамадан», а місце народження - на Дамаск), пише Rzeczpospolita.

Зі слів журналіста, на сьогодні паспорта купують три групи людей: сирійці з оточення Башара Асада, які не можуть потрапити в Євросоюз під своїм іменем, люди, які не є сирійцями – просто користуються ситуацією, і екстремісти Ісламської держави.

«Сирійські документи може отримати без особливих складнощів практично будь-хто. Особисто мені вистачило одного дзвінка і 40 годин очікування. З моменту початку конфлікту в Сирії тисячі порожніх паспортів та спеціальні принтери потрапили до рук бойовиків. І вони готові продати паспорт з будь-якою фотографією і будь-якими особистими даними всім, хто готовий платити », - розповів Дорнбос.

Ісламська держава – угрупування радикальних ісламістів, метою якого є переділ світу для створення ісламського халіфату. Бойовики ІД зайняли значну частину території охопленої громадянською війною Сирії. За даними ООН у війні в цій країні загинуло більше 220 тисяч осіб, більше 9 млн людей були вимушені залишити свої оселі.

/ фото haralddoornbos Twitter

Поділитись: