Державна фіскальна служба вважає, що звільнення чиновників за люстрацією - незаконно. Про це розповіла голова департаменту Мін'юсту з питань люстрації Тетяна Козаченко в ефірі hromadske.tv.

Голова ДФС Роман Насіров трактує закон таким чином, що ДФС не відноситься до органів, які підпадають під люстрацію. Про це йдеться у зауваженні, яке надійшло до Міністерства юстиції від відомства сьогодні.

 

Однак, ще вчора, 28 жовтня, Насіров повідомляв, що всі люди, окрім однієї чиновниці, були звільнені. Серед обласних керівників звільнено, зокрема, начальників управлінь ДФС у Дніпропетровській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській областях, начальників Кіровоградської, Полтавської і Тернопільської митниць.

Звіт з прізвищами чиновників ДФС, які підпадають під люстрацію, було оприлюднено на сайті Мін'юсту.

Робоча група, яку уповноважив Кабінет міністрів, перевірила 344 справи найвищого кервіництва ДФС. Під час перевірки було виявлено 76 осіб, на яких поширюються критерії люстрації, та за законом до них мали бути застасовані заборони.

Козаченко зазначила, що 66 осіб мали бути звільнені протягом 10 днів з моменту, як закон Про очищення влади вступив в силу у 2014 році.

«Канцелярія прислала нам лист від 27 числа, де Насиров сам спростовує те, що він робить. І каже, що звіт є упередженим. Каже про те, що особи, які працювали в податкових органах і державній митній службі, вони не підпадають під заборони і застосування люстрації до них є протизаконним», - розповіла Козаченко та додала, що закон розповсюджується на чиновників, які займали найвищі посади з 2010 по 2014 роки.

«Вони чомусь вважають, що на податкові органи закон дізакон діє тільки з 2013 року, коли вони стали міністерством. А коли вони міністерством не були, вони не так грабили на митниці, не так зловживали правами. Закон на них не розповсюджується. Це їх власна думка. Навіть розяснення, яке є з цього приводу, їх також не влаштовує, бо воно становить для них загрозу. Така в них особиста думка стала», - каже Козаченко.

Вона також зазначила, що Мінюст не має повноважень нікого звільнати та застосовувати заборону. Але документ, який надійслав Насіров можна розцінювати як можливість надання додаткового захисту в суді, вважає юрист. 

«Щоб всі посадовці, які займали найвищі посади знову повернулися і мали отакі докази, підписані ДФС, що на них закон нібито не розповсюджується. Як це можна ще коментувати», - каже Козаченко. 

Вона також пов'язує заяву Насірова з відновленням розгляду справи про конституційність закону про очищення влади 16 жовтня.

«Я не віру у співпадіння, - каже голова департаменту з питань люстрації, -  Робоча група працювала прозоро. Ще до того, як звіт був підписаний, щоб не було зауважень, проект звіту відбравлявся їм по електронній пошті. Коли 21 жовтня було засідання Кабміну, і ми вже представляли підписаний звіт, ми знали, що завтра буде Конституційний Суд. Я подивилася, коли була призначена справа до розгляду - це було через чотири дня після того, як ми відіслали їм проект звіту з усіма призвищами і посадами. Наскільки це може бути співпадіння, розуміючи, що це найвищі посадові особи. Мова може йти про настільки високі інтереси, що я не буду вражена, якщо порушення КС буле невипадково».

21 жовтня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну озвучив результати перевірки виконання закону про люстрацію в ДФС.

Міністерство юстиції допустило звільнення глави Державної фіскальної служби Романа Насірова, якщо підтвердиться саботаж чиновником закону про люстрацію. Про це на брифінгу сказала директор департаменту Мін'юсту з питань люстрації Тетяна Козаченко.

«Міністерство фінансів, Національне агентство з питань державної служби, секретаріат Кабміну поставили питання про притягнення його (Насірова, - ред.) до дисциплінарної відповідальності. Ви повинні розуміти, що дисциплінарна відповідальність передбачає також і звільнення, тобто... він повинен виконати закон. Це буде предметом обговорення... Питання притягнення його до відповідальності і питання відповідності займаній посаді», - сказала вона.

 

 

  <img height= 

 

hromadske.tv

Поділитись: