Зростання рівня злочинності в Україні спровокували умови, в яких опинилися переселенці. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у коментарі Громадському.

«Не потрібно підміняти цю ситуацію тим, що переселенці провокують злочинність. Злочинність провокує ситуація, в якій ці люди виявилися і стали дуже легкою жертвою для кримінального елементу», — сказав Аваков.

На уточнююче запитання журналіста Громадського про те, чи саме переселенці страждають, стаючи жертвами злочинців, чи в МВС стверджують, що вони є причиною зростання злочинності, Аваков відповів, що «суспільство страждає», а причина зростання злочинності знаходиться «в Російській Федерації, на чолі з товаришем Путіним».

«Ці люди — легка жертва для кримінального світу. Вони, перебуваючи в стані афекту, горя і перехідних життєвих обставин стали серйозними жертвами багатьох злочинів», — сказав Аваков.

При цьому міністр відзначив, що потік переселенців провокує зростання рівня злочинності.

«Міграційний криза в усьому світі завжди провокує хвилю злочинності. Це відбувається і в Європі, де величезні потоки сирійських біженців, це відбувається і у нас. І це гігантська проблема. Вона вирішується в двох напрямках: протидія криміналу і, звичайно ж, треба думати, як тих переселенців, наших громадян, які змушені були покинути свої будинки облаштувати в цьому житті», — додав голова МВС.

Раніше заступник голови Національної поліції Вадим Троян заявив, що в Україні відмічається підвищення середньостатистичного зростання крадіжок у регіонах, де сконцентровано більшість переселенців.

У свою чергу, представники громадської організації «Восток-SOS» заявили, що МВС дискримінує внутрішньо переміщених осіб пов'язуючи з ними зростання злочинності в Україні.

Поділитись: