Рішення прийняте у зв’язку із «бажанням влади встановити контроль над НАЗК».

Голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов заявив про свій вихід зі складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це повідомляє прес-служба організації.

Рішення прийняте у зв’язку із «бажанням влади встановити контроль над НАЗК».

«Зважаючи на те, що один голос не дає можливості суттєво впливати на процеси в НАЗК, а позицію нашої організації влада демонстративно ігнорує, члени Правління ТІ Україна прийняли рішення про мій вихід з конкурсної комісії. Ми передбачаємо, що політично залежне керівництво НАЗК може бути використаним для політичної боротьби. Це прикро, адже функціонал агенції в політично вмотивованих руках може цілковито дискредитувати ідею запобігання корупції», — пояснив Марусов.

В організації зауважили, що відбувся ряд критичних для якості конкурсу на посади членів НАЗК подій.

«Однією з них стало голосування за кандидатуру Олександра Скопича його безпосереднім керівником Костянтином Ващенко, при якому суд не побачив конфлікту інтересів. Не менше сумнівів викликає потрапляння до НАЗК та подальше головування Наталії Корчак, яка не володіє достатніми фаховими компетенціями та професійним досвідом для подібної посади, але є близькою до політиків з партії «Народний Фронт»», — зауважили у Transparency.

«Подібна політична ангажованість є неприпустимою для керівника головного антикорупційного превентивного органу країни. Після невдалих спроб Руслана Рябошапки налагодити роботу НАЗК та його подальшого виходу з органу відбулося встановлення повного владного контролю над роботою конкурсної комісії. Це спричинило непотрапляння в НАЗК об’єктивно сильних та професійних кандидатів», — додали в організації.

При цьому організація заявила, що також несе співвідповідальність за ситуацію в НАЗК, адже супроводжувала створення цього органу від рівня законопроекту, та зазначає, що робила все від себе залежне, аби змінити ситуацію.

«Натомість Уряд проігнорував заклик ТІ Україна розглянути питання відповідальності за зриви впровадження електронного декларування в серпні та вересні 2015 року, а потім залишав без реакції заяви ТІ Україна про періодичні проблеми з кожним новим етапом декларування», — нагадали в  Transparency.

Відтак керівництво НАЗК не понесло жодної відповідальності, а заклик громадськості  замінити його шляхом прийняття змін до закону про НАЗК було проігноровано.

«Наразі влада взяла тактику на зміну керівництва органу, але в кулуарних спосіб — через тиск та заміну діючого складу на ще більш залежний», — додали в Transparency International.

18 червня уряд погодив відставку члена НАЗК Руслана Радецького. 16 серпня Конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади членів НАЗК оголосила конкурс на посаду п’ятого члена агентства.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: