Адвокат, голова Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро Роман Маселко заявив, що його можуть позбавити адвокатського свідоцтва через критику судової реформи.

Адвокат, голова Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро Роман Маселко заявив, що його можуть позбавити адвокатського свідоцтва через критику судової реформи.

Про це Маселко повідомив у Facebook.

«20 вересня мені треба буде на засіданні Кваліфікаційно дисциплінарної комісії адвокатури Львівської області пояснювати: чому я критикую судову реформу у своєму відеоблозі на 24 каналі, чому я підтримую суддю-викривача Ларису Гольник, чому я дав рекомендацію судді-викривачу Сергій Бондаренко  і вишенька на торті — чи є я таємним агентом НАБУ», — повідомив адвокат.

За його словами, саме ці 4 пункти є основою нової скарги на нього як адвоката. «Мовляв усе це є порушенням Правил адвокатської етики», — зазначив він.

Адвокат пояснив, що це не вперше Львівська КДКА винесла йому попередження: у травні комісія попередила адвоката через пост у  за ось цей пост у Facebook.

«Нова скарга з'явилась через 5 днів з моменту винесення мені попередження. Тобто розрахунок простий — показати, що я системно порушую етику адвоката і позбавити мене свідоцтва, — наголосив Маселко.

За його словами, скаргу подали від «Асоціації судових репортерів України», яка звернулась до народного депутата Ігоря Попова, який вже звернувся до Національної асоціації адвокатів України.

«Очевидно, що всі ці атаки не мають на меті захистити адвокатську етику. Це один з напрямків широкомасштабної кампанії з переслідування активістів з метою змусити їх мовчати та покарати за активну громадську діяльність»,  — наголосив захисник.

Роман Маселко є членом громадської організації «АвтоМайдан», також є захисником членів родин Героїв Небесної Сотні. 

Головою Ради громадського контролю при НАБУ Романа Маселка обрали у червні 2017 року.

Зазначимо, Роман Маселко підтримав полтавську суддю Ларису Гольник, яка звернулася до правоохоронців із заявою, що мер Полтави Олександр Мамай намагався «вирішити» питання відкритого проти нього адмінпровадження.

Суддя задокументувала спілкування з мером на приховану камеру. На відео людина, яка нібито є Мамаєм, каже, що «потрібно закрити цю справу». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Справа честі»: Як полтавська суддя повстала проти корупції та беззаконня

Поділитись: