Голова Європейської Ради Дональд Туск звернувся до лідерів країн Євросоюзу із закликом швидше підготувати законодавство для блокування проекту «Північний потік-2».

Голова Європейської Ради Дональд Туск звернувся до лідерів країн Євросоюзу із закликом швидше підготувати законодавство для блокування проекту «Північний потік-2».

Туск надіслав відповідного листа політикам, проте його точний зміст ще не опублікований. Як повідомляє «Польське радіо», у повідомленні Туск просить про те, щоб ЄС якомога швидше зайнявся розглядом проекту

Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво нового газопроводу з Росії в Європу через Балтійське море. Польща виступає проти цього, вважаючи проект потенційною загрозою для громадської безпеки.

Водночас, голова генерального директорату з питань енергетики Єврокомісії Мачей Чішевскі у коментарі Громадському заявив:

«З того самого моменту, коли розпочався проект “Північний потік-2”, позиція Європейської комісії була максимально чіткою. Ми не вважаємо, що цей проект  відповідає цілям Енергетичного Союзу ЄС, або енергетичній політиці ЄС. Водночас, Євросоюз не має повноважень ветувати різні проекти, ЄС не є вбивцею проектів, які йому не подобаються. Ми не накладаємо вето ані на проект “Північний потік-2”, ані на проект терміналів скрапленого газу».

«Дуже важливо, що ви задаєте питання про “Північний потік-2” зараз, адже саме сьогодні Колегія Єврокомісарів прийняла рішення про уточнення європейських директив з приводу газопроводів. Була велика дискусія про те, чи має власник газопроводу право заповнювати його газом власного видобутку на більше, аніж 50 % - чи це європейське правило поширюється на газопроводи, які фізично перебувають за межами території ЄС. Єврокомісія зробить свою пропозицію щодо цього питання, і далі будемо бачити», — повідомив Чішевскі.

Україна виступає проти будівництва нового газопроводу, адже таким чином російський газ буде постачатись в Європу в обхід — без транзиту через Україну.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: