ENRU

Голова СБУ ініціює відповідальність за російську пропаганду у ЗМІ

Data?1497550371
Грицак закликав «всіх патріотів стати пліч-о-пліч» з СБУ Фото: ssu.gov.ua

Голова Служби безпеки України Василь Грицак у четвер, 15 червня, оприлюднив заяву, у якій закликав суспільство, а зокрема, українських журналістів «об'єднатись у боротьбі проти російської агресії в інформаційному просторі».

Про це йдеться у заяві Грицака.

Очільник спецслужби пояснив, що упродовж трьох років російської військової агресії «ворожа п’ята колона ще не знешкоджена повністю».

«У своїй брудній роботі вона намагається спритно маніпулювати недосконалістю українського законодавства та найвищою демократичною цінністю нашого народу — свободою слова», — йдеться у заяві.

«Справжній патріотизм, це не лише розмови про любов до України. Адекватна відсіч ворогу вимагає рішучих спільних дій, поєднання сили права та сили громадської думки, як зброї проти російської агресії в інформаційному просторі», — додав Грицак.

За його словами, для цього потрібно, по-перше, терміново розробити й ухвалити зміни до законодавства України про кримінальну відповідальність.

«Наша мета ‒ надати у Кримінальному кодексі України адекватну правову оцінку всім формам і методам гібридної війни», — сказано в заяві.

По-друге, за словами Грицака, слід укласти «акт інформаційної єдності українських журналістів у протистоянні ворогу».

«Російська пропаганда є зброєю, за допомогою якої противник намагається зруйнувати нашу віру в свободу слова і демократію. Відповіддю на цю пропаганду має стати бойкот усім представникам п’ятої колони РФ в інформаційному просторі України. Вони мають стати персонами нон-грата на вітчизняних інформаційних ресурсах», — підкреслив глава СБУ.

Він закликав «всіх патріотів стати пліч-о-пліч» зі Службою.

У коментарі Громадському в СБУ пояснили, що Грицак намагався закликати журналістів та громадськість допомогти розробити законодавчі «механізми, які б захищали український інформаційний простір від російської пропаганди».

Раніше повідомлялось, до парламенту Молдови внесли законопроект про боротьбу з пропагандою РФ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram