Економіка

Голова Світового банку: Важливо, щоб українська влада не відступала від курсу реформ

Економіка/Голова Світового банку: Важливо, щоб українська влада не відступала від курсу реформ
Зберегти
Вигляд

Сьогодні в київському офісі Світового банку міністр економіки Айварас Абромавічус і директор Світового банку в Україні, Білорусії та Молдові Чімяо Фан підписали угоду про виділення Другої багатосекторної позики на підтримку політики розвитку в Україні в розмірі 500 мільйонів доларів США. У студії Громадського Чімяо Фан прокоментував це рішення Ради виконавчих директорів Світового банку.

«Основна мета цієї позики – вирішити укорінені структурні проблеми, які стали причиною тієї кризи, яку ми зараз бачимо. Ця позика допоможе покращити управління в державному секторі, зокрема, управління державними фінансами. Вона допоможе покращити бізнес середовище і зменшити вартість ведення бізнесу, допоможе Україні в реформуванні газового сектору, зокрема у реформуванні неефективної системи тарифів, а також допоможе створити більш цільову програму соціальної підтримки для незахищених верств населення», - відзначив Чімяо Фан. Він окреслив ключові реформи в енергетиці та фінансовому секторі, які ще необхідно провести.

Окремо Директор світового банку в Україні, Білорусії та Молдові торкнувся питання корупції: «Корупція – одна із найбільших проблем з якою стикається Україна. Звичайно, боротьба з нею має бути пріоритетом для влади. І ті заходи, яких повинні вжити керівники країни полягають у реформуванні системи судочинства, але багато з того, що ми підтримуємо як організація також впливає на боротьбу з корупцією. Ми покращуємо ситуацію з веденням бізнесу через створення більше прозорих регуляторних актів для того, щоб представники бізнесу не потерпали від непрозорих дій. Ми також допомагаємо налагодити кращу роботу у сфері державних фінансів, що обмежує певні шкурні інтереси тих, хто міг би використовувати їх для власної мети. Ми також бачили, що в останні роки одним із основних джерел корупції був газовий сектор. Тому реформування цього сектору також впливає на зменшення корупції». Чімяо Фан також назвав банківський сектор серед тих, де було багато проблем із корупцією і де завдяки зусиллям Світового банку досягнуто значного прогресу в реформуванні.

«Економічна ситуація в Україні непроста. І за останні кілька місяців ми побачили певні ознаки стабілізації. Але дуже важливим для майбутнього України є те, щоб влада не відступала від курсу реформ. Щоб вона не тільки продовжила їх виконання, але й, навіть, прискорила швидкість їх впровадження. Наближаються місцеві вибори і влада повинна дотримуватись суворої фіскальної та монетарної політики. Вдаватись до популізму дуже легко, але популізм не принесе користі Україні», - вважає Чімяо Фан.

Пов`язані новини