Голова правління «Укрзалізниці» Войцех Балчун від початку своєї роботи на посаді бачить в компанії тільки корупційні схеми.

«Я передбачав, що це проблема, але не передбачав, що це настільки серйозна проблема. Практично від самого початку я бачу тільки схеми, які сприяють корупції. Дуже непрозорі процедури. Дуже часто ми вибираємо найдорожчу пропозицію в наших тендерах і найнижчої якості. І проблема тут не в тому, застосовуємо ми ProZorro, чи ні, бо ми застосовуємо. А проблема там, де готується специфікація. І ця специфікація таким чином розробляється, що вона сприяє одному переможцю. І це вже незважаючи на те, що вже на самому етапі тендерної процедури все уже йде по правилах гри. І це велика проблема для фірми», – сказав Балчун в ефірі «5 каналу».

Таким чином, сказав очільник «Укрзалізниці», виходить, що компанія за підсумками року втрачає мільярди гривень, які насправді повинні були використовуватися на користь фірми, підвищувати якість і стандарти для пасажирських перевезень і здатність у залученні вантажних перевезень.

«Якщо нам вдасться обмежити масштаби цього явища, а я іншого виходу не бачу, то «Укрзалізниця» стане однією із найкращих і найбагатших фірм в Україні», – підсумував він.

Раніше Балчун заявив, що пасажири відчують зміни у роботі «Укрзалізниці» вже найближчим часом.

«Укрзалізниця» також раніше анонсувала запуск поїзда у країни Балтії.

Поділитись: