Економіка

Голова Європарламенту намагається врятувати торгову угоду ЄС-Канада

Економіка/Голова Європарламенту намагається врятувати торгову угоду ЄС-Канада
Зберегти
Вигляд

Голова Європейського парламенту Мартин Шульц скликав термінові переговори для порятунку угоди про вільну торгівлю між ЄС та Канадою, скорочено - СЕТА.

Напередодні договір заблокував соціалістичний уряд Валлонії, одного з трьох регіонів Бельгії.

Валлонську владу непокоїть недостатня, на їхню думку, увага в угоді до питань захисту праці, міжнародного арбітражу та сільського господарства.

«Щодо надзвичайно важливого нині питання міжнародних угод, беручи до уваги побоювання громадян щодо того, як в останні десятиріччя світ відкрився та лібералізувався, щодо цього питання - ніколи не було справжнього демократичного обговорення. Це завжди відбувалося за закритими дверима, проходило прискорені ратифікації. І  долею випадку - саме ми, наш парламент, хто почав це обговорення», — сказав Поль Маньєтт, прем’єр-міністр Валлонії.

Переговори про зону вільної торгівлі між Євросоюзом та Канадою тривали впродовж семи років, угоду вже погодили всі члени ЄС.

Однак згідно з бельгійською конституцією, перш ніж федеральний уряд може ухвалювати договір, його мають санкціонувати всі три бельгійські регіони.

Блокування валлонцями торгівельної угоди між Брюсселем та Оттавою стало шоком для європейського керівництва і поставило під сумнів угодоздатність Європейського Союзу як такого, коли Валлонія з населенням у три з половиною мільйони людей блокує договір для півмільярда громадян ЄС.

У Брюсселі сподіваються якнайшвидше реанімувати як договір, так і довіру до себе як партнера.     

«Переговори між Канадою та Європейським Союзом - завершено і ми готові - канадська сторона готова і за інших випадків була європейська сторона - підписати угоду наступного четверга. З нашого ж, європейського, боку - ще залишається робота…. Очевидно, що є проблеми, і це європейські проблеми, які ми маємо вирішити. Ми детально все обговорили і я вкотре з’ясував позицію канадського уряду, тому я надзвичайно опитимістичний, що ми можемо вирішити проблеми, які маємо всередині Європейського Союзу», — сказав президент Європейського парламенту Мартін Шульц.

Угода вільної торгівлі між Канадою та ЄС має скасувати дев’яносто вісім відсотків зборів, збільшити товарообіг на двадцять відсотків та економити європейським експортерам до Канади близько півмільярда євро щорічно. У цьому має бути зацікавлений Брюссель - переконана канадська сторона.

«З точки зору Канади, нашу роботу завершено. Ми виконали свою роботу, ми завершили переговори щодо дуже гарної угоди і Канада готова її підписати. Тепер м’яч - на полі Європи і настав час, щоби Європа виконання свого завдання. Ми дуже сподіваємося, що це станеться. Ми  дуже сподіваємося, що я зможу повернутися сюди за кілька днів із моїм прем’єр-міністром і ми зможемо, як і планували, підписати цю угоду з Європою 27 жовтня», — вважає міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд.

СЕТА мав стати першою угодою вільної торгівлі, яке Євросоюз підписує з країною Великої Сімки. Переговори ЄС щодо схожої угоди з США  досі тривають.

Пов`язані новини