Політика

Головне за ніч: Fitch знизило рейтинги України у іноземній валюті

Політика/Головне за ніч: Fitch знизило рейтинги України у іноземній валюті
Зберегти
Вигляд

Fitch знизило рейтинги України у іноземній валюті

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий і короткостроковий рейтинги дефолту емітента України у іноземній валюті з рівня C до рівня RD (обмежений дефолт).

Підставою для такого оголошення став пропуск Києвом платежу за єврооблігаціями на суму 500 мільйонів доларів, повідомляє ВВС Україна з посиланням на прес-службу агентства.

«Десятиденний пільговий період для виплати єврооблігацій на суму 500 млн доларів із терміном погашення 23 вересня 2016 року збіг без здійснення виплати. Fitch відтак розцінив це як дефолт країни за її суверенними зобов'язаннями у євробондах», - йдеться у повідомленні на сайті агентства.

У вересні Україна представила кредиторам пропозицію про обмін державних євробондів і облігацій із державною гарантією на загальну суму близько 18 млрд доларів. Відповідно до критеріїв Fitch, це відповідає обміну проблемних боргових зобов'язань, що призведе до матеріальних збитків власників євробондів і проводиться, щоб уникнути дефолту, пояснили в агентстві.

Водночас із оголошенням про зниження рейтингу агентство Fitch Ratings заявило, що очікує на швидке розв’язання суперечливих питань із кредиторами, тому невдовзі можливе підвищення кредитного рейтингу України.

Порошенко та директор-розпорядник МВФ скоординували позиції щодо виконання умов для чергового траншу

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з головою Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

«Співрозмовники скоординували позиції щодо виконання умов для чергового траншу МВФ», - повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу президента.

Також у розмові Порошенко відзначив важливість скасування псевдовиборах на окупованій території Донбасу для стабілізації економічної ситуації.

У Лондоні нагородили саудівського блогера, засудженого за «образу ісламу»

Блогер із Саудівської Аравії Раїф Бадаві, засуджений до 10 років ув'язнення і 1 тисячі ударів батогом за «образу ісламу», став лауреатом престижної премії у Лондоні за свою діяльність із захисту свободи слова, повідомляє ВВС Україна.

Британський відділ міжнародного ПЕН-клубу нагородив блогера премією «За письменницьку відвагу».

Раїф Бадаві створив сайт Ліберальна мережа Саудівської Аравії, де велися дискусії на політичні і релігійні теми. Сайт існував чотири роки.

У січні блогер отримав перші 50 ударів батогом, однак надалі здійснення покарання відклали через погіршення здоров'я засудженого. Колишній король Саудівської Аравії Абдулла ібн Абдул-Азіз перед смертю встиг направити справу Бадаві на перегляд, проте Вищий суд країни залишив вирок чинним.

У вересні Раїфа Бадаві також номінували на здобуття премії імені Андрія Сахарова За свободу думки, яку щороку вручає Європарламент.

hromadske.tv

 

 
Пов`язані новини