Економіка

Головне за ніч: Росія, Україна і ЄС домовилися про умови постачання газу в зимовий період

Економіка/Головне за ніч: Росія, Україна і ЄС домовилися про умови постачання газу в зимовий період
Зберегти
Вигляд

Росія погодилася відновити постачання газу в Україну в рамках домовленості, досягнутої пізно ввечері 25 вересня з Європейським Союзом.

Документ попередньо підписали міністр енергетики України Володимир Демчишин, міністр енергетики Росії Олександр Новак і віце-президент Європейської комісії з Енергетичного союзу Марош Шевчович.

Згідно з домовленостями, українська сторона зобов’язується забезпечити транзит природного газу через свою територію в країни ЄС, в тому числі за рахунок закачування 2 мільярдів кубометрів природного газу в підземні сховища в жовтні 2015 року.

Уряд Росії зобов’язується знизити ціни на газ для України, шляхом зменшення експортного мита, в четвертому кварталі 2015 року та в 1 кварталі 2016 року.

ЄС надасть Україні $500 млн на закупівлю газу

До кінця цього року Євросоюз надасть Україні кредит 500 мільйонів доларів для закупівлі газу у зимовий період. Про це йдеться в повідомленні Європейської комісії.

"Європейська Комісія продовжує свої зусилля щодо знаходження у європейських та міжнародних фінансових інституціях необхідного фінансування для купівлі газу України під час зимового періоду. Частина цих грошей, в обсязі принаймні 500 мільйонів доларів США, має бути доступною вже наприкінці цього року", - йдеться в повідомленні.

Україна платитиме за російський газ $232

Керівник "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що Росія надаватиме Україні у зимовий період із 1 жовтня 2015 року до 31 березня 2016-го знижку на щоквартальній основі.

Таким чином, кінцева ціна російського газу для України в четвертому кварталі 2015 року стане 232 долари за тисячу кубометрів із урахуванням знижки, передає ВВС Україна.

Зазначено, що без знижки ціна була б 252 долари за тисячу кубометрів.

ООН: в Європу щодня прибувають 8 тисяч біженців

За оцінками ООН, кожен день до Європи прибувають близько 8 тисяч біженців. Про це заявив координатор ООН по справах біженців в Європі Амін Авад, передає Reuters.

Окрім того, заступник координатора з гуманітарних питань ООН в Іраку Домінік Барч, підкреслив, що близько 10 млн людей в цій країні потребують гуманітарної допомоги до кінця року.

Всього з початку 2015 року в Європу приїхали близько півмільйона осіб. Найбільш численні національні групи серед них - це сирійці та іракці.

Міністри внутрішніх справ країн Європейського союзу домовилися про розподіл 120 тисяч мігрантів.

/ фото blog.xebialabs.com

hromadske.tv

Пов`язані новини