Життя

Головне за ніч: У Мінську завершились переговори, Папа Римський прибув до США

Життя/Головне за ніч: У Мінську завершились переговори, Папа Римський прибув до США
Зберегти
Вигляд

У Мінську завершилася зустріч тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі, повідомила прес-секретар представника України на переговорах Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

"У Мінську учасники тристоронньої контактної групи завершили свою сьогоднішню роботу. Підгрупа з політичних питань завтра в Мінську продовжить своє засідання", — написала вона у фейсбуці.

З її слів, у п'ятницю, 25 вересня, відбудеться відеоконференція учасників тристоронньої контактної групи за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей. У порядку денному — весь спектр Мінських угод, зокрема, питання безпеки — припинення ведення вогню

Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний заявив, що представники бойовиків, які контролюють окремі райони Донецької та Луганської областей висунули Україні ультиматум, чим намагаються зруйнувати будь-який подальший діалог.

"Під час роботи підгрупи з політичних питань представниками наших візаві було запропоновано документ, який би я назвав ультиматумом. Він так і був сприйнятий представником ОБСЄ як ультиматум", — сказав він.

Безсмертний зазначив, що в документі "найнеприйнятнішим було те, що вони хочуть проводити вибори 18 жовтня (окремі райони Донецької області) і 1 листопада (окремі райони Луганської області).

У свою чергу, спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдик висловив розчарування так званими «виборами» сепаратистів, які порушують мінські угоди, повідомляє Белта.

Він також зазначив, що контактна група по врегулюванню конфлікту на Донбасі не змогла домовиться з питання відведення озброєнь калібром менше 100 мм і мінометів калібром 120 мм від лінії зіткнення.

"Тривали переговори щодо запропонованого плану відведення танків, артилерії калібром менше 100 міліметрів і мінометів калібром 120 міліметрів. Сторони не досягли згоди з цього питання", — сказав Сайдик.

Він пояснив, що деталі ходу обговорення не розголошуються, щоб не зашкодити процесу і забезпечити можливість узгодження графіка відводу, включаючи його черговість і верифікацію.

Також Сайдик додав, що протягом наступних тижнів заплановано проведення консультацій.

22 вересня в Мінську пройшло засідання Тристоронньої контактної групи, в яку входять представники України, ОБСЄ і РФ, а також чотири підгрупи.

Крім відведення озброєнь в Мінську обговорили умови проведення місцевих виборів на Донбасі.

Україна хоче відсудити понад 50 млрд за Крим та Донбас

Кабінет міністрів України визначив більше 50 млрд доларів як суму позовних вимог до Росії у міжнародних судах за збитки у Криму та на Донбасі.

"Ми порахували все. Навіть вартість природних ресурсів, включаючи пісок, який ми не можемо використовувати", — цитує міністра закордонних справ Павла Клімкина телеканал 24.

"У Міжнародний суд ООН ще ніхто не звертався з позовами щодо невиконання Конвенції по фінансуванню тероризму. І якщо ми доведемо, що Росія — держава, яка фінансувала і фінансує тероризм, то це може привести її до абсолютно непередбачуваних обставин", — додав Клімкін.

Міністр зазначив, що серед таких обставин можуть бути додаткові обмеження, які можуть накласти на Росію. Також заборона Росії щодо участі у деяких міжнародно-правових форматах. Такий судовий процес може тривати від 4 до 6 років.

Прем'єр Чехії має намір протистояти впровадженню в ЄС квот на біженців

Прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що введення в Євросоюзі квот на розподіл біженців не вирішить проблему з мігрантами, передає Radio Praha.

Соботка підкреслив, що він зробить все, щоб запобігти вступу в силу системи квот на біженців.

22 вересня міністри внутрішніх справ країн Євросоюзу більшістю голосів затвердили план розподілу мігрантів за системою квот.

Папа Франциск прибув до Вашингтона в рамках свого першого візиту в США в якості глави католицької церкви. 

На авіабазі Ендрюс понтифіка зустрів президент США Барак Обама. Американський лідер представив йому свою сім'ю.

Потім Папі Франциску були представлені офіційні особи і священнослужителі, які вишикувалися для привітання уздовж килимової доріжки.

Вся церемонія зайняла кілька хвилин і обійшлася без офіційних промов.

До цього він провів чотири дні на Кубі. Він відслужив недільну месу в Гавані, на якій були присутні сотні тисяч кубинців.

/ фото blog.xebialabs.com

hromadske.tv

Пов`язані новини