У Лос-Анджелесі завершилась ювілейна, 90-та церемонія вручення кінопремії «Оскар», яка проходила у театрі «Долбі». Головну премію «Оскар» за найкращий фільм отримала стрічка «Форма води» режисера Гільєрмо дель Торо.

У Лос-Анджелесі завершилася ювілейна, 90-та церемонія вручення кінопремії «Оскар», яка проходила у театрі «Долбі». Головну премію «Оскар» за найкращий фільм отримала стрічка «Форма води» режисера Гільєрмо дель Торо.

«Оскар» за найкращу чоловічу роль отримав Гері Олдмен, який зіграв Вінстона Черчилля у стрічці «Темні часи». Це перший Оскар для Олдмена і другий для картини «Темні часи».

«Оскар» за найкращу жіночу роль отримала Френсіс Макдорманд, яка була фаворитом номінації. Вона виконала головну роль у стрічці «Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі». Це другий у житті актриси «Оскар».

«Оскар» у номінації найкращий режисер отримав Гільєрмо дель Торо за фільм «Форма води». Це перша статуетка у кар'єрі режисера.

Окрім іншого, стрічка «Форма води», яка номінувалась у 13 категоріях, отримала ще два «Оскара» у номінаціях найкращий художник-постановник та найкраща музика.

Трейлер фільму «Форма води» (англійською)

«Оскар» у номінації найкращий оригінальний сценарій отримав фільм-жахів «Пастка» режисера Джордана Піла. Це дебютна робота Піла.

У номінації найкращий адаптований сценарій «Оскар» отримала картина «Назви мене своїм іменем». Сценаристу Джеймсу Ейворі, якому вручили премію, наразі 89 років, він став найстаршим митцем, який отримував статуетку.

«Оскар» за найкращу жіночу роль другого плану отримала Еллісон Дженні за роботу у стрічці «Я, Тоня».

Трейлер стрічки «Три білборда біля Еббінг, Міссурі» (англійською)

Статуетку у категорії найкраща чоловіча роль другого плану отримав актор Сем Роквел, який зіграв у «Три білборди за межами Еббінґа, штат Міссурі».

Крім того, стрічка «Дюнкерк» отримала три нагороди у номінаціях за найкращі звукові ефекти, зведення звуку та монтаж.

Трейлер фільму «Дюнкерк» (українською)

Оскар у категорії найкращий фільм іноземною мовою отримала стрічка «Фантастична жінка» чилійського режисера Себастьяна Леліо. Фільм розповідає про життя трансгендера.

«Оскар» у категорії найкращий документальний повнометражний фільм отримала стрічка «Ікар» Брайяна Фогеля про допінг у російському спорті. Раніше стало відомо, що Росія намагається вплинути на результати «Оскару» саме через цей фільм.

Раніше повідомлялось, що сцену церемонії «Оскар»-2018 створили з 45 мільйонів кристалів Swarovski.

Крім того, на «Оскарі»-2018 зірки одягнули помаранчеві значки у знак протесту проти вільного володіння зброєю у США.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Оскар»-2018: чого очікувати від кінопремії?

Поділитись: