Ангеліна Карякіна очолила інформаційну службу «Громадського» тоді як  канал перебудовує новинне виробництво перед виходом на супутникове мовлення.

Карякіна стала третім головредом каналу разом із Євгеном Самойленком, котрий відповідає за проекти,  та Євгеном Спіріним – головним редактором сайту.

Громадське шукало головного редактора з осені минулого року. В цей же час Карякіна працювала керівником відділу документального кіно. Вона вирішила подати власну кандидатуру на вакансію, долучившись до системних змін на каналі. Наразі команда «Громадського» проходить тренінги усім редакційним складом, працює над редизайном формату новинного мовлення.

«Команді новин дуже не вистачало потужного лідера, реального професіонала. Ліна – це велика вдача», – каже виконавчий директор Громадського Катя Горчинська.

Ангеліна має значний досвід новинного виробництва. Починаючи з 2012 року, вона три роки працювала кореспонденткою київського бюро Euronews.

Вона керуватиме перебудовою новинного мовлення, яке відбудеться найближчими місяцями, поки канал технічно готується до виходу на супутникове мовлення.

19 травня ГО «Громадське телебачення» отримало ліцензію на супутникове мовлення строком на 10 років. Всі присутні члени Національної ради з питань телебачення та радіомовлення одностайно проголосували за таке рішення.

Довідка:

Ангеліна Карякіна

Роботу журналісткою почала у друкованих ЗМІ. У 2008-2011 р. працювала журналісткою та редакторкою «Газети по-українськи», журналу «Країна». З 2012-го – кореспонденткою щойно створеного київського бюро «Euronews». Упродовж трьох років висвітлювала ключові події в Україні, в тому числі, протести на Майдані, події на Донбасі, переговори у Мінську. 2015-го прийшла на «Громадське» журналісткою та ведучою. Висвітлювала процес проти Олега Сенцова та Олександра Кольченка у Ростові-на-Дону, кризу з біженцями в Угорщині. Разом із колегою Настею Станко розпочала цикл документальних розслідувань «Слідами революції» про події на Майдані. Перший фільм «20 лютого. Злам» отримав головну нагороду фестивалю журналістських розслідувань «Mezhyhirya Fest». 2015-го закінчила режисерську майстерню Сергія Буковського, знімає власні відео-проекти та продюсує кілька документальних проектів на «Громадському».
Євген Самойленко

На початку 2000-х працював журналістом видання «Українська правда», телеканалу СТБ, інформаційної аґенції «Інтерфакс-Україна».

2004-2005 рр. - випусковий редактор та заступник шеф-редактора служби новин 5 каналу.

2006 р. - редактор зі стратегічного планування служби новин каналу К1, редактор програм «Один тиждень», «Один тиждень-вибори», автор документальних репортажів «Один репортаж».

2007-2008 рр. - шеф-редактор програми «Подробиці тижня», телеканал Інтер (ведучий - Руслан Сенічкін, серед журналістів - Роман Вінтонів, Наталя Гуменюк, Андрій Сайчук). За підсумками цього року програма отримала премію «Телетріумф» у номінаціії «Суспільно-політична (аналітична) програма».

2009 р. - головний редактор суспільно-соціальних та розважальних програм власного виробництва телеканалу Інтер.

2010-2011 рр. - головний редактор та сценарист реаліті-шоу «Я знаю, що ви робили минулої п'ятниці» та «Діти напрокат», телеканал 1+1.

2012-2013 рр. - креативний продюсер соціального ток-шоу «Говорить Україна», телеканал «Україна». Програма два роки поспіль отримувала премію «Телетріумф» у номінації «Суспільно-соціальне ток-шоу».

2013-2014 рр. - співавтор проектів Майкла Щура «АЄОА» та «Вйо до трону» (Громадське телебачення).

2014-2015 рр. - креативний продюсер та співавтор програми «Утеодин з Майклом Щуром» (Громадське телебачення, UA:Перший).

Євген Спірін

У 2012 році отримав ступінь магістра філософії та, вступив до аспірантури за спеціальністю «естетика». Через рік після цього почав працювати спочатку позаштатним, а потім штатним журналістом місцевого луганського видання 0642.  В березні 2014 року розпочав співпрацю з японською телерадіокорпорацією  NHK. Разом з журналістами з Японії знімали фільм про зародження конфлікту на Донбасі. До цього часу іноді продовжую співпрацю в якості стрінгера.

У квітні 2014 знімав захоплення СБУ та інших адмінбудівель у Луганську, а також перші озброєні напади на військові частини. Наприкінці квітня вимушений був припинити роботу в де-факто окупованому місті та переїхати до Києва.

З травня 2014 до жовтня 2015 працював в редакції «podrobnosti.ua» від редактора стрічки новин до виконуючого обов’язки головного редактора. Після, перейшов на посаду заступника шеф-редактора інтернет видання «Обозреватель». З грудня 2015 повністю долучився до команди Громадського.

Співавтор та співведучій програми «Громадське. Схід», яка присвячена війні на Донбасі, корупції, а також соціальним проблемам людей, яких ця війна торкнулась. Писав для видань «Insider», «Texty.org», «Український журнал» (Чехія) та інших.

Поділитись: