Представники громадської організації «Восток-SOS» вважають, що міністр МВС Арсен Аваков дискримінує внутрішньо переміщених осіб пов'язуючи з ними зростання злочинності в Україні.

Про це йдеться в заяві організації.

«23 вересня 2016 року у офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України в розділі «Новини» розміщено матеріал, в якому Арсен Аваков закликав Раду підтримати законопроект про кримінальні проступки. У своєму поясненні щодо факторів, які впливають на зростання рівня злочинності в країні, міністр внутрішніх справ України, пан Арсен Аваков, привів вельми маніпулятивні та дискримінаційні тези щодо осіб, які виїхали з території Донецької та Луганської областей через військовий конфлікт», — йдеться в зверненні.

Представники «Восток-SOS» навели цитату зі слів Авакова: «За роки війни в Київ заїхало близько мільйона біженців-мігрантів з території Донбасу. По всій країні від двох до трьох мільйонів чоловік створюють також певну проблематику. Це важко контролювати в статистиці».

«Використання главою Міністерства внутрішніх справ України терміна «біженці-мігрант» щодо жителів сходу нашої країни, які змушені були через агресію Російської Федерації і збройний конфлікт покинути свої будинки і стати внутрішньо переміщеними особами, є ознакою або непрофесіоналізму міністра, або його юридичної безграмотності, або нерозуміння природи переміщення і наслідків конфлікту в цілому. Публічно заявивши, що переселенці винні в «загостренні криміногенної ситуації», міністр не навів жодних доказів наявності причинно-наслідкового зв'язку між процесами вимушеного переселення значної кількості осіб зі сходу нашої країни і загальною тенденцією зростання злочинності», — відзначили у організації.

Вони вважають такі висловлювання прикладом використання мови ворожнечі.

«У своєму виступі Аваков також відверто маніпулює цифрами. Численність ВПО в Києві за станом на липень 2016 року за даними Департаменту соціальної політики міста Києва становить 138 566 осіб проти заявлених мільйона, а загальна чисельність ВПО по Україні за офіційними даними Міністерства соціальної політики України на 19 вересня 2016 року - 1 703 932 особи проти трьох мільйонів, зазначених в заяві міністра», — підкреслюється в повідомленні.

При цьому причиною зростання злочинності громадська організація називає соціальну-економічну кризу, яка загострюється, в тому числі, в результаті збройного конфлікту на сході України.

«Ми вимагаємо від міністра внутрішніх справ України, пана Арсена Авакова, або публічно надати докази, які б підтверджували дані, озвучені ним і опубліковані на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України, зазначені вище, або оприлюднити спростування інформації щодо зв'язку між зростанням рівня злочинності в Україні і підвищенням кількості внутрішньо переміщених осіб, які змушені були тікати зі своїх будинків у Луганській і Донецькій областях від війни», — резюмується в повідомленні.

«Восток-SOS» — не комерційна організація, що була створена на початку війни на Донбасі та допомогає переселенцям та всім, хто страждає від конфлікту на сході країни.

Поділитись: