Країни-засновники ЄС закликали Британію якнайшвидше вийти з ЄС

default/Країни-засновники ЄС закликали Британію якнайшвидше вийти з ЄС
Зберегти
Вигляд

Вихід Великобританії з ЄС слід оформити офіційно якомога швидше, повідомив в суботу, 25 червня, міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро після закінчення в Берліні зустрічі голів МЗС країн-засновниць ЄС.

Аналогічну думку щодо якнайшвидшого врегулювання виходу Великобританії з ЄС висловив і глава німецького зовнішньополітичного відомства Франк-Вальтер Штайнмаєр, передає «Інтерфакс-Україна».

Голова МЗС Люксембургу Жан Ассельборн зазначив, що офіційний запит про вихід з ЄС має надійти лише з британської сторони – від уряду або парламенту Великобританії, і що Брюссель на це вплинути не може.

Сьогодні міністри закордонних справ шести країн-засновниць Євросоюзу зібралися на зустріч, присвячену підсумкам британського референдуму про вихід країни з ЄС. В зборах брали участь міністри закордонних справ Бельгії, Німеччини, Італії, Люксембургу, Нідерландів і Франції.

Раніше з аналогічною заявою виступили голови Європейської ради, Європейського парламенту та Єврокомісії.

Нагадаємо, 23 червня британці проголосували за вихід країни з ЄС. Після цього, мрем'єр-міністр Великобританії Камерон заявив, що йде у відставку в жовтні.

Про наслідки виходу Британії з ЄС читайте в нашому матеріалі

Пов`язані новини