Журналіст Георгій Гонгадзе був одним з перших журналістів незалежної України, хто не боявся об’єктивно висвітлювати резонансні теми. Про це в ефірі Громадського заявив друг родини Гонгадзе Євген Глібовицький.

«Георгій був одним з тих, хто заклав сміливість в українську журналістику. Практично всю свою журналістську кар’єру він ставив незручні запитання», — вважає Глібовицький.

За його словами, загибель Гонгадзе стала рубіконом в українській журналістиці. «Адже ті процеси, які тривають зараз – процеси усвідомлення незалежності, процеси усвідомлення української ідентичності – почалися саме з нього», — зазначив Глібовицький.

Водночас, справа Гонгадзе набула сильної політичної заангажованості, що створює складнощі для об’єктивного розслідування.

«Питання полягає в тому, що ця справа повинна тривати рівно стільки, щоб справедливість перемогла. Ми бачимо, що обіцянка розслідувати справу Гонгадзе дається кожним президентом, і кожен президент її провалює», — підсумував він.

У Києві на території церкви Миколи Набережного поховали журналіста Георгія Гонгадзе, вбитого у 2000 році. Зазначимо, що усі 16 років тіло Георгія зберігалося в центральному морзі Києва. Родина Гонгадзе вважає, що справжні замовники вбивства залишаються на свободі.

Поділитись: