У Горішніх плавнях 6-7 жовтня пройшов фестиваль робототехніки, де кожен охочий зміг не лише подивитися, але й покерувати сучасними дронами. Про це повідомляє Громадське.Кременчук.

У дні фестивалю на першому поверсі Палацу культури в Горішніх Плавнях виникло величезне лего-містечко – «Місто мрій». Це справжня мрія тих, хто захоплюється мультсеріалом «The Simpsons», персонажами студії «Marvel» та «DС». Казкове місто з епізодами та героями комп’ютерних ігор, коміксів та епізодами кінофільмів – усе продумано та відтворено до найдрібніших деталей. Тут же розмістилося невелике футбольне поле, де покерувати роботом-«футболістом» міг кожен охочий. А ще напам’ять тут робили селфі з величезним роботом.

У цей же час поверхами вище та нижче тривали запеклі бої між роботами-«сумоїстами» та перегони на швидкість. У конкурсі «слалом» роботи мали подолати надскладну трасу. Щоб перемогти у конкурсі, учасники облаштовували своїх «вихованців» різноманітними датчиками, розробляли спеціальні програми, вигадували різноманітні хитрощі.

«Якщо хочете виграти, обов’язково повинні щось вигадати. Якусь хитрість у конструкції або у програмі, чи якщо це керований робот – у стратегії сутички», — пояснив головний суддя фестивалю Костянтин Луньов.

Загалом на фестивалі цього року взяли участь 70 команд із Києва, Дніпра, Харкова, Кременчука, Тернопіля, Горішніх Плавнів, Добровеличківки та Вінниці.

Приємним заохоченням до участі у конкурсі був і призовий фонд. Переможці змагань отримали ноутбуки, планшети та смартфони. А школі №1, де почалося захоплення робототехнікою у Горішніх Плавнях, – 3D-принтер.

Поділитись: