Війна

Говорити про гуманітарну кризу в Авдіївці немає підстав — журналіст

Війна/Говорити про гуманітарну кризу в Авдіївці немає підстав — журналіст
Зберегти
Вигляд
Серед мешканців Авдіївки немає паніки — місто продовжує отримувати гуманітарну допомогу з боку державних служб України, волонтерів та міжнародних організацій.

Серед мешканців Авдіївки немає паніки — місто продовжує отримувати гуманітарну допомогу з боку державних служб України, волонтерів та міжнародних організацій. Частина мешканців виїжджає з Авдіївки, проте їх небагато — значно більша кількість людей не планує покидати місто. Про це в ефірі Громадського розповів власний кореспондент Констянтин Рєуцький.

«Сьогодні до школи №2, де обладнаний ще один центр видачі гуманітарної допомоги, вивантажували 4 фури гуманітарної допомоги від ООН та Німеччини. Я б сказав, що говорити зараз про якусь серйозну кризу в Авдіївці немає підстав», — зазначив він.

За словами журналіста, день у місті пройшов відносно спокійно, щоправда під вечір стало чутно роботу стрілецької зброї у промзоні.

«Сьогодні цілий день серед мешканців Авдіївки точились чутки, що сьогодні ввечері або вночі можливе загострення, і мешканцям рекомендують покинути місто. Деякі авдіївці, судячи з усього, скористались цією порадою. Виїжджаючи з Авдіївки ми бачили, що рух з міста більш інтенсивний, ніж до нього», — розповів Рєуцький.

Він також зазначив, що точних даних про кількість людей, які залишились у місті, ані адміністрація, ані поліція назвати не може.

«В принципі тих, хто бажає поїхати, мало. Багато людей говорять, що виїжджали уже в 14 і 15 роках, не змогли облаштуватися на новому місці, були вимушені повернутися і більше не збираються покидати місто, що б не сталося», — сказав журналіст.

Він зазначив, що електропостачання у місті відновлено майже не було, і невідомо, чи вдасться його відновити до кінця дня. Також відчутний брак будівельних матеріалів для відновлення житла.

«Більше всього постраждалих будинків знаходиться у старій Авдіївці, це масив приватного сектору. Як ми знаємо, постраждале приватне житло ремонтується завжди в останню чергу, і засобів для цього поки що не передбачено. Люди відновлюють ушкодження власними силами. Те, що ми бачили сьогодні, це в основному забиття вікон, виніс сміття і так далі. Капітальних робіт немає, і було б дивно їх проводити у місті, яке продовжують обстрілювати», — додав він.

Раніше повідомлялося, що агентство ООН у справах біженців доставило 40 тонн гуманітарної допомоги в Авдіївку.

На переконання СММ ОБСЄ, через загострення бойових дій у Авдіївці існує загроза виникнення гуманітарної та екологічної катастрофи.

Нагадаємо, що ввечері 2 лютого бойовики з важкого озброєння обстріляли житлові квартали Авдіївки, внаслідок чого загинуло 2 людини та ще 3 дістали поранень.

Зранку 3 лютого в Авдіївці розпочали відновлювальні роботи після обстрілів.

Також повідомлялося, що в районі перебитої ЛЕП в Авдіївці домовились про режим тиші.

Пов`язані новини