УКРАЇНА

ГПУ надано документи про законність отримання інформації із каналів зв’язку – НАБУ

УКРАЇНА/ГПУ надано документи про законність отримання інформації із каналів зв’язку – НАБУ
Зберегти
Вигляд
lead

Представники Генеральної прокуратури отримали документи від НАБУ, якими підтверджується законність дій детективів бюро щодо отримання інформації із каналів зв’язку.

Про це в коментарі Громадському повідомила Світлана Оліфіра, прес-секретар НАБУ.

Вона зазначила, що НАБУ знімає інформацію із каналів зв’язку виключно за допомогою ресурсів Служби безпеки України.

«Сьогодні близько півдня з’явилася слідчо-оперативна група ГПУ. На чолі групи заступник начальника Департаменту з розслідування особливо важливих злочинів в економічній сфері Дмитро Сус, вони пред’явили ухвалу суду, яка є санкцією на проведення слідчих дій», - пояснила вона.

Згодом прес-служба НАБУ опублікувала ухвалу суду, за якою і проводився обшук.

«Підставою на проведення обшуку значилося відкрите провадження у квітні за фактом нібито незаконного прослуховування детективами НАБУ фігурантів кримінальних проваджень, які ведуть у ГПУ», - сказала речниця.

У НАБУ вважають ухвалу Печерського суду незаконною, оскільки вона «фактично дозволяє вилучити будь-які матеріали, документи чи електронні носії в приміщенні бюро».

Разом з тим, у НАБУ надали Генпрокуратурі документи, які підтверджують законність дій детективів бюро.

«Після того слідча групу зайшла до ГПУ, їм було надано документи, якими підтверджено законність дій детективів НАБУ та роз’яснення, що за законом Антикорупційне бюро не має права самостійно знімати інформацію із каналів зв’язку. Ми це робимо за ресурсами СБУ і тільки. Станом на 14 годину жодних дій спрямованих на вилучення документів, якихось обшуків у приміщеннях НАБУ з боку працівників прокуратури не було вчинено», - сказала речниця НАБУ.

«У ВР знаходиться законопроект щодо надання НАБУ права на автономність зняття інформації з каналів зв’язку. Ми сподіваємося що ВР зможе розглянути законопроект, коли повернеться з канікул», - сказала речниця.

Зараз представники ГПУ ще знаходяться у приміщенні НАБУ.

«Наразі представники ГПУ знаходяться в приміщенні НАБУ. Що саме вони там роблять, сказати не можу. Проведення слідчих дій не передбачає сторонніх осіб, яких це не стосується. Коментувати цей процес ми не можемо. Спецпідрозділу «Альфа» не було в приміщенні НАБУ. Прийшла слідчо-оперативна група (у складі 7 осіб), вони зайшли без перешкод з боку представників НАБУ», - сказала Оліфіра.

Вона також зазначила, що кримінальне провадження, на підставі якого до НАБУ прийшли представники ГПУ було зареєстровано ще у квітні.

Нагадаємо, раніше у п'ятницю стало відомо, що Генпрокуратура намагалася провести обшуки в НАБУ. Голова НАБУ повідомив, що ГПУ намагалася провести обшуки за фактом нібито прослуховування прокурора Колесника.

Більше про:
# обшук
# НАБУ
# ГПУ
Пов`язані новини