УКРАЇНА

ГПУ неефективно розслідувала справу щодо екс-міністра Богатирьової — юрист

УКРАЇНА/ГПУ неефективно розслідувала справу щодо екс-міністра Богатирьової — юрист
Зберегти
Вигляд

Генеральна прокуратура не достатньо ефективно розслідувала справу стосовно екс-міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової, яку напередодні Інтерпол зняв з міжнародного розшуку.

Про це в ефірі Громадського заявив юрист правління Центру протидії корупції Денис Свириденко.

«Ми вважаємо, що Генпрокуратура могла б ефективніше працювати в цьому питанні. Тому що Богатирьова була однією з небагатьох, стосовно кого ГПУ здійснювала спеціальне досудове розслідування, так зване заочне провадження. Це означає, що можна здійснювати усі слідчі дії без її участі, навіть здійснювати судове провадження, аж до вироку суду», — стверджує Свириденко.

За його словами, Інтерпол, згідно свого статуту, може знімати з розшуку тих осіб, стосовно яких є політичне переслідування. «Однак у випадку з Богатирьовою були підозри виключно економічного злочину за статтею про розкрадання державного майна», — додав юрист.

Раніше адвокат екс-чиновниці повідомив, що за його зверненням Інтерпол ухвалив рішення про відмову в проведенні пошукових заходів у відношенні Богатирьової.

ГПУ в свою чергу стверджує, що рішення Інтерполу про припинення розшукових заходів стосовно Богатирьової не вплине на хід досудового розслідування.

Раїсу Богатирьову обвинувачують у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах при наданні дозволів на закупівлю ліків.

Пов`язані новини