УКРАЇНА

ГПУ перевіряє у справах Майдану окремих членів «Братства» і «Правого сектору», а не організації

22 грудня, 2016 23:27
УКРАЇНА/ГПУ перевіряє у справах Майдану окремих членів «Братства» і «Правого сектору», а не організації
Зберегти
Вигляд
Генпрокуратура розслідує вбивства протестувальників і правоохоронців, і перевіряє десятки конкретних осіб, а не певні організації на можливу причетність до цих злочинів

Слідчі Генпрокуратури проводять перевірку щодо окремих членів організацій «Братство» та «Правий сектор» на можливу причетність до вбивств правоохоронців під час подій Євромайдану.

Про це в коментарі Громадському розказав начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка.

«Ми розслідуємо вбивства протестувальників і правоохоронців, і перевіряємо десятки конкретних осіб, а не певні організації на можливу причетність до цих злочинів», – сказав він.

За його словами, особи з організації «Правий сектор», щодо яких проводиться перевірка, в період акцій протесту на Майдані займали 6 поверх готель «Дніпро». Під час огляду документів з цього поверху було виявлено відповідні імена і прізвища.

Також слідчі звернулись до Печерського районного суду із запитом на доступ до телефонних розмов члена «Братства» щодо можливої причетності до вчинених злочинів.

«Управління спецрозслідувань ГПУ розслідує всі злочини, вчинені під час Майдану, зокрема вбивства протестувальників та вбивства правоохоронців. Тільки встановлення всіх обставин цих злочинів може дати об'єктивну картину всього, що сталось на Майдані», – зауважив Горбатюк.

Він також додав, що ході розслідування важливо встановити обставини вчинення злочинів: чи це була самооборона, чи необхідна оборона, чи злочини не пов'язані з самообороною, і визначити ступінь вини тієї чи іншої особи, або її невинуватість.

Нагадаємо, що усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень.У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Пов`язані новини