Генеральна прокуратура розслідує нову схему розкрадання українського газу, до якої може бути причетний екс-міністр екології Микола Злочевський.

Про це повідомив на брифінгу генпрокурор Юрій Луценко.

«Сьогодні з 11 години почалася нова операція по виявленню ще однієї схеми по розкраданню газу. На цей раз це фірми, які не мають угоди про спільну діяльність, а мають пряму ліцензію на видобування газу від держави», — сказав генпрокурор.

За його словами, за ухилення від сплати податків на суму понад 1 мільярд гривень підозрюється компанія «Еско-Північ», до якої має відношення Злочевський.

«Обшуки відбулися на території міста Києва, Київської області та ще трьох регіонів держави в рамках розслідування злочинної схеми по ухиленню від податків на приблизну суму близько мільярда гривень за останні два роки», — додав Луценко.

Микола Злочевський – екс-міністр екології та природних ресурсів уряду Миколи Азарова (2010-2012 рр.), зараз він переховується за кордоном. Підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368-2 КК України (незаконне збагачення).

25 грудня 2015 року Печерський райсуд Києва зняв арешт з майна Злочевського. Однак 27 січня 2016 року кримінальне провадження було повернуто в ГПУ, і вона звернулася до суду з клопотанням про накладення арешту на майно. Тоді суд повторно арештував майно Злочевського.

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з Національним антикорупційним бюро розслідують резонансну справу про розкрадання українського газу, фігурантом якої є народний депутат Олександр Онищенко.

Поділитись: