Генпрокуратура розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою в незаконному збагаченні щодо народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Сергія Лещенка.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на ГПУ.

«За результатом розгляду звернення народного депутата Павла Пинзеника щодо неправомірних дій народного депутата Сергія Лещенка та з інших питань управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ 27 жовтня 2016 року внесло відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань», — повідомили в прокуратурі.

Таким чином «розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збагачення особи, уповноваженої на виконання функцій держави, яка займає особливо відповідальне становище. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення: ч. 3 ст. 368 2 Кримінального кодексу України (Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою – ред.)», – повідомили в прокуратурі.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Лещенко придбав квартиру площею 192 квадратних метрів у новобудові в центрі Києва. Він пояснив, що купив квартиру на свої заощадження й гроші, взяті в борг. 

Фракції «Народний фронт» і Радикальної партії закликали Національне антикорупційне бюро перевірити придбання квартири. Депутат Павло Пензеник заявив про можливе корупційне походження цих коштів, можливе ухилення від сплати податків, про можливе заниження об'єкту оподаткування. 

19 вересня у НАБУ заявили, що в купівлі Лещенком квартири є ознаки адміністративного правопорушення, яке полягає у взятті безвідсоткової позики в керівника «Української правди» Олени Притули. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За 18 років Лещенко міг сам заробити на елітну квартиру – декларації. 

Поділитись: