Інститут національної пам’яті звернувся до Генеральної прокуратури з проханням розслідувати присутність зображень Леніна й Сталіна на водонапірній башті у центрі Новгород-Сіверського Чернігівської області.

Інститут національної пам’яті звернувся до Генеральної прокуратури з проханням розслідувати присутність зображень Леніна й Сталіна на водонапірній башті у центрі Новгород-Сіверського Чернігівської області.

Про це повідомляє прес-служба Інституту.

Прокуратуру просили перевірити обставини розміщення радянських мозаїк та порушити через це кримінальну справу щодо поширення та публічного використання комуністичної символіки.


Водонапірна башта з зображеннями Леніна та Сталіна Фото: Інститут національної пам'яті

В Інституті нацпам’яті заявили, що в цьому місті окрім цих зображень також досі не демонтовані серп і молот на будівлі за вулицею Карла Маркса, а останню — не перейменовано.

Нагадаємо, 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня закон підписав президент Петро Порошенко.

У межах декомунізації були перейменовані всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також були демонтовані пам'ятники тоталітарної епохи.

За інформацією голови Інституту нацпам'яті Володимира В'ятровича, останній пам'ятник Леніну в Україні, не беручи до уваги сільської місцевості та територій підприємств, було знесено в жовтні 2016 року в Новгород-Сіверському Чернігівської області.

Відповідно до ст. 4361 Кримінального кодексу України «виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів» є кримінальним злочином і «карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої».

На початку липня 2018-го, начальник Генштабу підписав наказ про декомунізацію в лавах ЗСУ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile