ENRU

ГПУ просить у Ради дозвіл на затримання та арешт депутата Полякова

Генеральна прокуратура просить у Верховної Ради надати дозвіл на затримання та арешт депутата «Народного фронту» Максима Полякова.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко на засідання Регламентного комітету ВР, який розглядає подання для винесення його на голосування парламенту.

«Я прошу комітет підтримати подання на зняття депутатської недоторканності, а також на затримання і арешт у зв'язку з причетністю до скоєння особливо тяжкого злочину», — заявив Луценко.

Генпрокурор обґрунтував необхідність арешту тим, що Поляков може скоїти аналогічні злочини, перебуваючи на волі, переховуватися від слідства або виїхати за кордон.

Максим Поляков разом з Бориславом Розенблатом підозрюються прокуратурою в отриманні коштів і лобіюванні інтересів іноземної компанії «Фуджейра», яка займається видобутком бурштину.

Прокуратура підозрює, що депутати вносили законодавчі правки щодо зменшення ренти за видобуток бурштину з 25% до 5%.

Слідчі зазначають, що у переговорах і передачі грошей Поляков і Розенблат залучали своїх помічників, охоронців, і секретаріат міжфракційного об’єднання «Депутатський контроль», яке декларує боротьбу з корупцією.

За даними правоохоронців, депутати домовилися про вимагання 15 тисяч доларів від представника компанії «Фуджейра» — тобто по 7500 доларів кожному. Ці гроші вони мали отримати за підписання як ініціатори проектів законів про внесення змін до Податкового та Митного кодексів.

Нагадаємо, генпрокурор вніс до Ради подання на затримання і арешт депутата Розенблата.

Нагадаємо, НАБУ спільно з ФБР викрили злочинну бурштинову схему за участі депутатів Ради. Загальна сума хабарів за декількома епізодами склала $300 тисяч.В рамках розслідування затримано 6 осіб. Усі факти передачі хабарів, за словами Ситника, зафіксовані.

Зокрема, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Борислав Розенблат  і депутат від «Народного фронту» Максим Поляков підозрюються в отриманні хабара за зміни в законопроектах про видобуток бурштину. 

У середу 20 червня стало відомо, що ГПУ погодила подання на зняття депутатської недоторканності з депутатів Полякова і Розенблата.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помпи, гроші, два депутата: що відомо про справу Розенблата

Підписуйтесь на наш канал в Telegram