Генеральна прокуратура України на наступному тижні внесе до парламенту подання для притягнення до кримінальної відповідальності екс-голови НАК «Нафтогаз України», депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна.

Генеральна прокуратура України внесе до парламенту подання для притягнення до кримінальної відповідальності екс-голови НАК «Нафтогаз України», депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна.

Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу 2 лютого. 

«Заплановано подання до Верховної Ради з проханням надати дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності пана Бакуліна. Це буде внесено до Верховної Ради наступного тижня», — сказав він. 

Бакулін є депутатом, але територію України давно не відвідував, зазначив Луценко.

«Тим не менше, для будь-яких подальших кроків — підозри, оголошення в розшук — нам необхідний дозвіл Верховної Ради», — сказав генпрокурор. 

Він уточнив, що подання стосуватиметься прохання на притягнення до кримінальної відповідальності, зокрема за статтями «створення організованого злочинного угруповання» і «розкрадання державних коштів».

«Ми будемо клопотати про зняття депутаткою недоторканності, затримання і арешт», — додав Луценко. 

Кримінальне провадження пов'язане із незаконними оборудками Нафтогазу і «Чорноморнафтогазу» («дочка» «Нафтогазу») у 2011-2013 роках, тобто так званої справи «вишок Бойка». 

За словами Луценка, слідчі дії у цій справі продовжуються. З посиланням на слова свідків, Луценко заявив, що привласнення цих коштів та їх подальша реалізація була спланована і реалізована наступними особами: колишнім президентом України Януковичем, колишнім головою НБУ Арбузовим, власником і головою правління латвійської компанії ВАТ «Ризька судноверф» Василем Мельником, головою правління НАК «Нафтогаз» Бакуліним, заступниками правління ПАТ «Нафтогаз» Юр’ємвим і Корнійчуком, головою правління ДАТ «Чорноморнафтогаз України» Ясюком, його заступником Кацубою, начальником управління комерції «Чорноморнафтогаз» Кубиком, власником ПАТ «ВернумБанк» Ігнатченко, директором київської дирекції «Український БізнесБанк» Коваленко та її довіреної особи на ім’я Олександр, працівником ПАТ «Нафтогаз» Шевченком, працівниками ДАТ «Чорноморнафтогаз» Сахілашвілі і Савчин.

«Вишки Бойка» — справа про закупівлю за завищеною ціною вишок для видобутку нафти і газу на Чорноморському шельфі, до якої нібито причетний співголова фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко. Водночас у ГПУ немає прямих доказів причетності Бойка до схеми з буровими установками. 

Поділитись: