Життя

ГПУ призупинила розслідування проти Пшонки та Якименка через їх розшук

Життя/ГПУ призупинила розслідування проти Пшонки та Якименка через їх розшук
Зберегти
Вигляд

Генеральна прокуратура України призупинила досудове слідство щодо екс-глави Служби безпеки України Олександра Якименка, екс-генпрокурора Віктора Пшонки, його колишнього заступника Рената Кузьміна та екс-глави Національного банку України Ігоря Соркіна, поки вони знаходяться в розшуку.

Про це сказав начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ці особи перебувають у розшуку. І Кримінальний процесуальний кодекс передбачає можливість призупинення слідства у зв'язку з розшуком цих осіб. Крім того, ми також змушені зупиняти розслідування, щоб не втрачати терміни слідства, тому що КПК передбачає лише рік на розслідування з моменту повідомлення про підозру особистості», – пояснив він.

За словами Горбатюка, якби справа не зупинили, то після закінчення року ГПУ змушена була б їх закрити.

У той же час, за тими фактами, які інкримінуються безпосередньо екс-главі СБУ Якименку і колишньому генпрокурору Пшонці, виділені виробництва і відносно інших осіб, слідство за якими на даний момент триває.

«Тобто, те, що стосовно особи зупинено розслідування в окремо виділеному виробництві, не зупиняє в загальному розслідування цих фактів», – роз'яснив він.

«Я думаю, що ситуація з Соркіним і Кузьміним аналогічна. Дійсно, ці особи перебувають в розшуку», – додав Горбатюк.

Інформацію про призупинення цих справ підтвердив прокурор Генеральної прокуратури України Владислав Куценко на брифінгу в Києві, передає УНІАН.

Він додав, що є практика провадження зупиняти для того, щоб не завершились строки розслідування.

«Якщо особи немає, тобто ніяких дій з нею проводити ми не можемо, строк виходить, і тоді адвокати абсолютно законно будуть вимагати закриття справи», – додав він.

Пов`язані новини