Життя

ГПУ: Рада прокурорів вже сформована

Життя/ГПУ: Рада прокурорів вже сформована
Зберегти
Вигляд

Всеукраїнська конференція працівників прокуратури сформувала Раду прокурорів.

Про це на брифінгу сказав прокурор Генеральної прокуратури Владислав Куценко, повідомляє кореспондент Громадського.

«Рада прокурорів вже сформована. Ми чекаємо лише двох представників ВНЗ», — сказав Куценко.

Від Генеральної прокуратури обрано В'ячеслава Говінского (292 голоси), від регіональних прокуратур — Регіну Васютинську (234 голоси), Сергія Кріпака (296 голосів), Юрія Ковальова (266 голосів). Від місцевих прокуратур обрані Алла Вальчук (269 голосів), Сергій Лужицкий (266 голосів), Ігор Пятковский (303 голоси) і Богдан Чегіль (325 голосів).

Раніше делегати обрали до складу ради прокурорів Валентина Брянцева та прокурора Наталію Бабенка, які одержали 242 і 234 голоси відповідно. Бабенко було обрано від Генпрокуратури, а Брянцева — від регіональної.

Відповідно до закону, до Ради прокурорів повинно входити 11 співробітників прокуратури: 2 представники від Генпрокуратури, 4 — від регіональних прокуратур і 5 — від місцевих прокуратур. Крім того, ще 2 членів Ради має обрати з'їзд вищих юридичних навчальних закладів. У загальному до Ради прокурорів повинно увійти 13 осіб.

«Загальний склад ради прокурорів — 13 осіб, з яких працівники прокуратури мали делегувати 11 осіб. Два обираються вищими навчальними закладами на своїх конференціях. Ми свою квоту заповнили, таким чином більшість складу Ради прокурорів вже є», — сказав Куценко.

Він вважає, що без двох учасників Рада прокурорів може почати працювати.

Разом з тим, він зазначив, що до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії призначено всіх 5 членів.

Згідно з результатами голосування Костенко набрав 272 голоси, Кравченко — 264, Мельничук і Палінчак — по 236, Фреїшин — 250 голосів.

Напередодні таємного голосування 26 квітня делегати отримали смс-повідомлення з вказівками, за кого голосувати.

У повідомленнях були вказані такі прізвища: «Необхідно обрати до КДКП: 1.Стойко А.В.-Кіровогр.обл. 2.Кравченко Є.Г.-Вінницька обл. 3.Фреїшин Ю.М.-Іваноф. обл. 4.Палінчак О.М.-Закарпат. обл. 5.Мельничук А.В.-ГПУ».

В свою чергу Куценко вважає, що процес обрання КДК був демократичним.

«КДК обирали в 4 тури, що демонструє демократичність процесу», — сказав Куценко.

«Я думаю, вся країна побачила, що тепер працює незалежний прокурор, захищений від незаконного впливу», — сказав він.

«Я вважаю, що прокурорське самоврядування відбулося. Під час конференції прийнято регламент, положення про Раду прокурорів та зараз обговорюється положення про КДК», — сказав Куценко.

Нагадаємо, вчора в коментарі Громадському начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк розповів, що регламент конференції не був ухвалений і це може стати приводом для оскарження результатів конференції.

/фото Громадське/

Пов`язані новини