ENRU

ГПУ розслідуватиме недостовірну інформацію в декларації міністра енергетики

8a2dbf8401189ea4a
ГПУ розслідуватиме недостовірну інформацію в декларації міністра енергетики Ігоря Насалика Фото: УНІАН

Генеральна прокуратура України буде розслідувати декларування недостовірної інформації міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції.

Зазначається, що НАЗК направляли відповідні висновки до Національного антикорупційного бюро України, але там досудові розслідування так і не були розпочаті.

«НАЗК звернулося до ГПУ і прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене статтею 366-1 ККУ», — ідеться у повідомленні.

«Досудове розслідування розпочато за фактом декларування двома посадовими особами недостовірної інформації на суму, що перевищує 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб: Міністром енергетики та вугільної промисловості Ігорем Насаликом і суддею Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних прав Євгеном Літвіновим», — повідомили в НАЗК.  повідомляють в агентстві.

Санкція інкримінованої статті загрожує чиновникам штрафом у 2-3 тисячі неоподатковувані мінімуми доходів або громадськими роботами в 150-240 годин, або позбавлення волі на строк до 2 років.

У 2017-му НАЗК перевірило декларації 9 міністрів: порушень не знайшли.