УКРАЇНА

ГПУ: спецзасоби для розгону Майдану в 2014 отримували з Росії

24 лютого, 2017 18:37
УКРАЇНА/ГПУ: спецзасоби для розгону Майдану в 2014 отримували з Росії
Зберегти
Вигляд
Міністерство внутрішніх справ закупало спеціальні засоби для розгону активістів Євромайдану в 2014 році в Росії.

Міністерство внутрішніх справ закупало спеціальні засоби для розгону активістів Євромайдану в 2014 році в Росії.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва від 14 лютого, передають «Українські новини».

Такий висновок зробила Генпрокуратура на підставі рапорту тогочасного начальника департаменту громадської безпеки МВС Олексія Крикуна.

ГПУ встановила, що у січні-лютому 2014 з РФ постачалися ручні аерозольні гранати підвищеної потужності і безпеки РГР «Рулет ВВ», ручні аерозольні гранати РГ 60АЗ «Дрейф2», ручні гранати білого диму РДГ-2б, гранати стаціонарної установки «Пламя М», ручні світлошумові гранати «Факел З», ручні світлошумові гранати «Заря 2».

Вони були надані поза запитами про сприяння, передбаченими угодою між МВС РФ і МВС України, і за відсутності підстав для сплати 1,2 млн гривень за митне оформлення поставлених Росією спецзасобів.

Спецзасоби постачались на підставі організаційно-розпорядчих документів – рапортів, листів-резолюцій, у тому числі і рапорта від імені начальника департаменту громадської безпеки міліції Олексія Крикуна від 24 січня 2014 року.

Суд задовольнив клопотання і дозволив вилучити рапорт від імені Крикуна про придбання спецзасобів з листом-резолюцією заступника міністра внутрішніх справ Віктора Ратушняка, листом-резолюцією заступника начальника управління ресурсного забезпечення департаменту матеріального забезпечення МВС Станіслава Крисіна.

Раніше ГПУ повідомляла, що рішення про розгін Євромайдану ухвалив Янукович.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# розгін
# Беркут
Пов`язані новини