Життя

ГПУ створила управління з розслідування злочинів в Криму і на Донбасі

Життя/ГПУ створила управління з розслідування злочинів в Криму і на Донбасі
Зберегти
Вигляд

Генпрокуратура України створила управління, єдиним завданням якого є розслідування злочинів проти людяності під час анексії РФ Криму і на Донбасі.

У зв'язку з проведеним Генпрокуратурою України розслідуванням обставин анексії Криму Росією слідчі допитали ряд осіб, які в той період часу були членами РНБО України Кабінету міністрів, і відповідно впливали на прийняття рішень, повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, передає «Інтерфакс-Україна».

«У цьому управлінні розслідується одна єдина спава, в якій вивчаються найрізноманітніші події з 24 лютого 2014 року до укладення перших мінських угод про перемир'я у вересні 2015 року», – повідомив він на засіданні комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

Матіос проінформував, що в даний час вже допитана частина членів уряду, членів РНБО, «а також всіх наділених владними повноваженнями на той момент осіб, від волі, обов'язків і зобов'язань яких залежали ті чи інші управлінські державні та виконавчі рішення».

Він також розповів, що в даний час українськими судами прийняті рішення про виїмку важливих документів і розсекречення матеріалів, які будуть представлені на наступному засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

Раніше голова Військової прокуратури України Анатолій Матіос заявив, що після анексії Криму на бік Росії перейшли більше восьми тисяч українських військових, які служили на півострові.

/Фото gp.gov.ua

Пов`язані новини