Прокуратура завела справу на кримську суддю Наталію Терентьєву, яка винесла рішення про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Про це йдеться в повідомленні прокуратури Автономної Республіки Крим.

«Усвідомлюючи складність суспільно-політичної ситуації, Наталія Терентьєва, всупереч чинному законодавству України, погодилася на призначення себе суддею незаконно утвореного Верховного суду Криму, присвоїла владні повноваження та 26.04.2016, будучи головуючою колегії суддів вказаного суду, разом із іншими суддями, постановила рішення про задоволення позовної заяви так званого прокурора Республіки Крим Наталії Поклонської та визнала Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонила його діяльність», - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що за вказаними фактами зареєстровані кримінальні провадження за статтям «порушення рівноправності громадян залежно від расової, національної приналежності або релігійних переконань» і «самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи».

Матеріали справ направлено до ГПУ для визначення підслідності.

Окупаційна влада Криму 26 квітня заборонила Меджліс кримськотатарського народу. Організацію визнали екстремістською і заборонили його діяльність в Росії.

МЗС України вважає таке рішення злочинним. Європейський Союз назвав заборону Меджлісу атакою на права кримських татар

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оголосив про перехід у надзвичайний режим діяльності.

Поділитись: