Життя

ГПУ вирішила допитати Наливайченка щодо сліду РФ у розстрілах на Майдані

Життя/ГПУ вирішила допитати Наливайченка щодо сліду РФ у розстрілах на Майдані
Зберегти
Вигляд

Генеральна прокуратура викличе екс-голову Служби безпеки України Валентина Наливайченка на допит для надання доказів причетності помічника президента Росії Владислава Суркова до розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Про це заявив начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми запрошуємо пана Наливайченка на допит в якості свідка, щоб він нам показав, пояснив і розповів, де і що він бачив», - заявив Горбатюк.

Наливайченко буде направлена відповідна повістка з точною датою допиту.

Слідством не відкидаються будь-які версії вбивств на Майдані, додав начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ.

«І такі голослівні заяви, які виглядають більше піаром для певних політиків, вони не тільки не сприяють, а вони перешкоджають розслідуванню подій на Майдані», – наголосив Горбатюк і попросив будь-яку інформацію надавати в першу чергу слідству.

У травні Валентин Наливайченко заявив, що СБУ передала до Генпрокуратури матеріали про можливу причетність помічника президента Росії Владіслава Суркова та його помічника до тероризму в Україні.

Наливайченко підкреслював, що під час розстрілів активістів Євромайдану минулого року Сурков перебував у Києві.

Радник голови СБУ Маркіян Лубківський зазначив, що помічник президента Росії Сурков із серпня 2013 року перманентно перебував в Україні і контактував з першими особами держави, зокрема з Віктором Януковичем.

При цьому Маркіян Лубківський ще у квітні обіцяв, що дані про причетність радника Путіна до злочинів на Майдані оприлюднять найближчим часом.

За словами президента Петра Порошенка, керівництво СБУ поінформувало його про те, що допитані бійці підрозділу Альфа дали свідчення, в яких вказали на помічника президента РФ Суркова, який «керував організацією снайперських груп іноземців на Майдані».

Віктор Шокін повідомив, що у ГПУ не має даних про російський слід у розстрілі Небесної сотні в лютому 2014 року.

hromadske.tv

Пов`язані новини