Генеральна прокуратура затримала київського забудовника Анатолія Войцеховського. Його звинувачують в несплаті податків на суму понад 12,5 мільйонів гривень, а також у створенні організованого злочинного угрупування та привласненні коштів інвесторів.

Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

«Установлено, що він разом з учасниками злочинного угрупування у 2004-2015 роках придбав частки у статутних капіталах 12 підприємств (у 2014 році ці частки переоформлені на підставних осіб)» — йдеться в повідомленні ГПУ. Прокурори поєднали усі 46 проваджень проти Войцеховського, які розслідували з 2012 року, в одне.

За даними ГПУ, злочинне угрупування Войцеховського самовільно захопило земельні ділянки під будівництво близько 40 об’єктів, яке продовжується і зараз без дозволів та пов’язане з присвоєнням коштів інвесторів.

Анатолій Войцеховський очолював так звану «Укогруп», до якої входили  компанії ТОВ ФК «УКО-Капитал», ТОВ «УкоінвестБуд», ТОВ «Мега-Сити», ТОВ «Мегаполисстрой» ,ТОВ «Эверест Плюс» та інші. За даними слідства, до «Укогруп» загалом увійшло близько 63 компаній.

Генпрокуратура зазначає, що загальна сума капіталу будівельних компаній «Укогруп», виведена в офшори, складає близько 150 мільйонів доларів.

У вересні 2015 року Войцеховський заявляв, що проти нього ведеться «брудна компанія» і пояснював її корупцією та недобросовісною конкуренцією відносно компаній, які будують соціальне житло.

Поділитись: