Війна

ГПУ завершила експертизу подій під Іловайськом для передачі справи до суду

Війна/ГПУ завершила експертизу подій під Іловайськом для передачі справи до суду
Зберегти
Вигляд

Генеральна прокуратура України завершила військову експертизу щодо подій під Іловайськом в серпні 2014 року і буде готувати справу до передачі в суд.

Про це повідомив перший заступник генпрокурора Дмитро Сторожук, передає прес-служба відомства.

«Наразі завершена унікальна судова комісійна військова експертиза, яка тривала майже рік і до якої залучено 31 провідного експерта та фахівців, у тому числі з Міністерства оборони України, Антитерористичного центру при Службі безпеки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України», – йдеться в повідомленні.

За словами Сторожука, наявність експертизи дозволяє готувати кримінальне провадження для направлення справи до суду.

Нагадаємо, 28 серпня 2014 року українські війська потрапили в оточення під Донецьком, в Іловайську  – місті, яке вони за два з половиною тижні боїв так і не змогли взяти під свій контроль.

Наступного дня із бойовиками начебто вдалося домовитися про «зелений коридор» для виведення бійців та техніки. Обидві колони під час виходу із міста були розстріляні бойовиками та російськими регулярними частинами.

За офіційними даними в Іловайську загинули 366 військових, 249 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка розслідує Іловайську трагедію, вважає, що втрати з боку України перевищили тисячу людей.

Пов`язані новини