ГПУ завершила розслідування стосовно колишнього заступника командира спецпідрозділу «Беркут» у Києві та 7 колишніх співробітників цього спецпідрозділу. Про це сказано в повідомленні Генеральної прокуратури.

У Генпрокуратурі зазначають, що екс-беркутівців підозрюють у перевищенні влади і незаконному затриманні 11 активістів громадського руху «Євромайдан» у ніч із 22 на 23 січня 2014 на Кріпосному провулку в Києві.

Зазначається, що таке затримання супроводжувалося застосуванням до них насильства, а також організації службових підроблень рапортів, завідомо неправдивого повідомлення про вчинення злочину.

Також завершено досудове розслідування й стосовно колишнього слідчого Дніпровського районного за фактами фальсифікації матеріалів кримінального провадження, затримання та притягнення до кримінальної відповідальності свідомо невинної особи за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року.

Сторонам захисту відкрито доступ до матеріалів досудового розслідування, і після ознайомлення підозрюваних та їхніх захисників з матеріалами провадження обвинувальні акти відносно зазначених осіб будуть спрямовані в суд для розгляду по суті.

Стосовно інших осіб, причетних до здійснення цих і аналогічних злочинів, попереднє розслідування триває, збираються докази для притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Поділитись: